fbpx
Strona głównaSportSiatkarze AZS Częstochowa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w II lidze. Nowym...

Siatkarze AZS Częstochowa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w II lidze. Nowym trenerem Rafał Legień!

Siatkarze AZS Częstochowa, którzy są beniaminkiem w II lidze ogólnopolskiej, rozpoczęli we wtorek przygotowania do nowego sezonu. Klub poinformował, że nowym trenerem będzie Rafał Legień.

Jawor Mineral AZS Częstochowa w poprzednim sezonie grał w I lidze śląskiej i wywalczył awans do II ligi ogólnopolskiej. We wtorek w Hali Polonia siatkarze AZS-u spotkali się na pierwszym treningu. Drużyna rozpoczęła treningi pod wodzą nowego trenera Rafała Legienia. Legień przeszedł do AZS-u z II-ligowego Wie-Druk Będzin.

Na pierwszym treningu było obecnych 13 siatkarzy. Kadra ma być jednak większa. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że AZS pozyskał siatkarzy nawet z Plus-ligową i I-ligową przeszłością…

– We wtorek spotkaliśmy się na pierwszy treningu i były to zajęcia na siłowni oraz ogólnorozwojowe w hali – mówi prezes AZS Częstochowa Adam Stępniak. – Powoli będziemy wchodzić na coraz większe obroty. Wkrótce też będziemy informować naszych biało-zielonych kibiców o nowych zawodnikach.

Z kadry AZS-u z poprzedniego sezonu zabraknie trenera Roberta Szczerbaniuka, który w dwa sezony wywalczył z zespołem dwa awanse: z II ligi śląskiej do I ligi śląskiej oraz z I ligi śląskiej do II ligi ogólnopolskiej. Z siatkarzy w AZS-ie nie zagrają: Marcin Boruc, Krzysztof Stęplewski, Eryk Tomzik i Oskar Ułamek. – Dziękujemy „Benkowi” Szczerbaniukowi oraz pozostałym chłopakom za walkę, grę i awanse dla AZS-u – dodaje prezes Stępniak. – Życzymy im kolejnych sportowych sukcesów.

Foto: materiały prasowe

Siatkarze AZS Częstochowa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w II lidze. Nowym trenerem Rafał Legień! 1
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here