fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoPijana 44-letnia częstochowianka uderzyła policjanta w twarz

Pijana 44-letnia częstochowianka uderzyła policjanta w twarz

Częstochowscy funkcjonariusze zatrzymali pijaną 44-latkę, która w niedzielny wieczór przyjechała samochodem zamówić posiłek do jednej z restauracji dla zmotoryzowanych. Kobieta podczas interwencji uderzyła policjanta w twarz.

W niedzielę wieczorem częstochowscy policjanci zostali powiadomieni przez świadka, że nietrzeźwa kierująca przyjechała samochodem do sieciowej restauracji dla zmotoryzowanych. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, 44-latka przebywała w restauracji. Tam oczekiwała na zamówiony posiłek.

Mundurowi postanowili sprawdzić jej stan trzeźwości. Okazało się, że częstochowianka miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta zirytowana tym, że została wobec niej podjęta interwencja, uderzyła w twarz jednego z będących na miejscu policjantów. Teraz odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

uderzyła policjanta
archiwum

Pijany kierowca stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Policja jest wdzięczna świadkom za szybką reakcję. Postawa ta wpisuje się w hasło kampanii ,,Nie reagujesz – akceptujesz”. Należy reagować, kiedy jest się świadkiem sytuacji, podczas której za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Czasami wystarczy jeden telefon, aby nie dopuścić do tragedii, w której mogą ucierpieć niewinne osoby.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi karą pozbawienia wolności do 2 lat. W sytuacji, gdy pijany kierowca spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, sąd może wymierzyć karę nawet 12 lat więzienia. Ponadto sąd może orzec o co najmniej 3-letnim zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Obecnie sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do nawet 60 000 złotych.

W ostatnim czasie sporo częstochowskich policjantów doznało naruszenia nietykalności cielesnej, do których należało nawet ugodzenie nożem, o czym pisaliśmy przed tygodniem. Niedawno zapadł także wyrok w sprawie mężczyzny, próbującego potrącić policjantów samochodem, o czym przeczytasz tutaj.

24 lutego natomiast, policjant po służbie zatrzymał nastolatków, którzy pobili niewinnego mężczyznę. Wówczas jedną z nich była 15-latka zbulwersowana zatrzymaniem kolegów. W związku z tym uderzyła funkcjonariusza krzycząc, by ten puścił ich. Tutaj poznasz więcej szczegółów o tej sprawie.

LNŚ

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -