fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoCzęstochowa: 49-latek ugodził nożem policjanta

Częstochowa: 49-latek ugodził nożem policjanta

Podczas interwencji policji, 49-letni częstochowianin zaatakował nożem funkcjonariusza. Napastnik został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu, kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

15 marca patrol interwencyjny z Komisariatu VI Policji w Częstochowie otrzymał zgłoszenie od 49-letniego częstochowianina, który twierdził, że do jego mieszkania ktoś się dobija. Gdy policjanci dotarli na miejsce, mężczyzna oświadczył, że nieznane mu osoby weszły do jego mieszkania i rozlały alkohol, a teraz właśnie uciekają przez balkon. Policjanci zdecydowali o sprawdzeniu pozostałych pomieszczeń i balkonu, by potwierdzić zgłoszenie i ustalić ewentualnych sprawców opisywanego czynu.

Wówczas właściciel mieszkania zaatakował jednego z policjantów nożem, celując w jego klatkę piersiową. Na szczęście 25 centymetrowe ostrze trafiło w twardy element, znajdujący się na kamizelce taktycznej i przesunęło się niżej, raniąc mundurowego w rękę. Dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji policjanta oraz jego partnera z patrolu, napastnik został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

Ranny policjant trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. 18 marca 49-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w związku z czynną napaścią na policjanta. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi on w areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

LNŚ/KMP Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -