fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościKłobuckPiesi w obiektywie kamery. Akcja „NURD”

Piesi w obiektywie kamery. Akcja „NURD”

 

Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „NURD”. To kolejna akcja mająca poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc przede wszystkim pieszych i rowerzystów. W czasie działań po raz kolejny stróże prawa z kłobuckiej drogówki byli wspierani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia.

Głównym celem akcji jest podnoszenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów oraz kierujących motorowerami. Mundurowi prowadzący działania przede wszystkim kontrolują wzajemne relacje zarówno kierujących jak i pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych miejsc na terenie naszego powiatu, natomiast do dyslokacji patroli wykorzystywana jest m.in Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas wczorajszych działań po raz kolejny stróże prawa z kłobuckiej drogówki byli wspierani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia. W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 32 wykroczenia z czego 30 zostało popełnionych przez kierowców łamiących przepisy w rejonie przejść dla pieszych, natomiast pozostałe 2 wykroczenia zostały popełnione przez pieszych. Ponadto, w trakcie akcji policjanci zatrzymali jednego rowerzystę jadącego jednośladem pod działaniem alkoholu.

(KPP Kłobuck)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -