fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeOdsłonięcie tablicy upamiętniającej Tomasza Mackiewicza

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Tomasza Mackiewicza

 

30 stycznia minął rok od tragedii na Nanga Parbat – jednym z najwyższych szczytów Himalajów. Tomasz Mackiewicz wraz z Elizabeth Revol zdobyli upragniony szczyt, niestety z tej wyprawy wróciła jedynie Revol…

Ta wyprawa do tej pory budzi ogromne emocje. Tomasz Mackiewicz po raz siódmy próbował zdobyć górę. Po wejściu na szczyt 25 stycznia 2018 roku, u himalaisty zaczęła się objawiać choroba wysokościowa. Po zejściu do szczeliny na 7200 m n.p.m, Mackiewicz nie mógł dalej zejść samodzielnie. Następnie rozpoczęła się akcja ratunkowa, w której wzięli udział polscy himalaiści, którzy uczestniczyli w tym czasie w wyprawie na K2. Po dramatycznej akcji ratunkowej udało się ocalić jedynie kobietę, Mackiewicz został na górze, na którą pragnął wejść.

W rocznicę wydarzeń na Nanga Parbat, Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie do której chodził Mackiewicz uczciła pamięć o koledze odsłaniając pamiątkową tablicę, do której dołączony został kamień ze zboczy Himalajów. Płytę upamiętniającą ufundowali koledzy i koleżanki z klasy Mackiewicza. W uroczystości brali udział przedstawiciele magistratu, rodzina Tomka Mackiewicza, koledzy i koleżanki ze szkolnej ławy, Dyrekcja SP nr 7 wraz z uczniami.

(p.s-b.)

[post_gallery]

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -