fbpx

Pielęgniarstwo – zawód z misją

Pod patronatem częstochowskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych odbędzie się w sobotę, 14 października Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. „Nowoczesne pielęgniarstwo – znam swoje kompetencje i potrafię je wykorzystać”. 

W najbliższą sobotę, 14 października od godz. 9 Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie gościć będzie uczestników konferencji Nowoczesne pielęgniarstwo – znam swoje kompetencje i potrafię je wykorzystać.

Tematyka spotkania dotyczyć będzie zmian, jakie nastąpiły w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza. Uczestnicy konferencji chcą zwrócić uwagę na podwyższenie rangi tego zawodu i przedstawić konkretne kompetencje, jakie posiada nowoczesna pielęgniarka, jak również na odpowiedzialność zawodową, jaką ponosi udzielając świadczeń zdrowotnych. Bo nowoczesna pielęgniarka jest świadoma, posiada wykształcenie wyższe, edukuje pacjenta i jego rodzinę, wystawia recepty oraz rozwija się naukowo, w tym  m. in. jako koordynator badań klinicznych.

Prelegentami będą:

  • dr n. med. mgr piel. Ewa Molka – Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych;
  • dr n. o zdr. mgr piel. Bożena Kosińska, prof. WSZ – Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Publicznego Zakładu Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu;
  • dr n. med. Włodzimierz Wróbel – Zastępca ordynatora na oddziale Chorób płuc
  • w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie;
  • mgr piel. Bożena Boborowska –  Pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie

oraz nasze absolwentki

  • mgr piel. Katarzyna Mucha i mgr piel. Agnieszka Zalas – Dyrektor pielęgniarstwa opieki długoterminowej i Pielęgniarka oddziałowa w Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej;
  • mgr piel. Dorota Szmit i mgr piel. Ewa Gowin, które przedstawią bardzo ciekawe badania na temat kompetencji pracowniczych oczyma pielęgniarki oraz czynników wpływających na wybór specjalizacji przez pielęgniarki.

Wystąpienia przygotowują także Tomasz Czech – Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie oraz Anna Herman – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Patronat nad konferencją objęła Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. 

Pielęgniarstwo – zawód z misją 1

red., mat. Wyższa Szkoła Zarządzania

Czytaj także: Urząd Miasta Częstochowy nagrodzony statuetką „Przyjazny Samorząd”

Pielęgniarstwo – zawód z misją 2
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/