fbpx

Mistrzostwa Polski niesłyszących w tenisie stołowym. Zawodnicy AZS UJD wywalczyli aż 23 medale!

Reprezentanci KU AZS UJD Częstochowa fantastycznie spisali się na rozegranych w Wejherowie Mistrzostwach Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w tenisie stołowym. Podopieczni Wiesława Pięty zdobyli w sumie 23 medale!

W zawodach wystartowało sześciu zawodników: Gabriela Dyszkiewicz, Julia Szemiel, Hanna Sygidus, Paweł Pięta, Karol Jabłoński i Wiktor Nowakowski. Były to bardzo udane mistrzostwa. Podopieczni Wiesława Pięty zdobyli łącznie 23 medali (15 złotych, 5 srebrne i 3 brązowe). To rekordowa liczba medali w historii Klubu Uczelnianego AZS UJD Częstochowa. To pięć medale więcej niż poprzednie mistrzostwa  w 2022 r.

Gwiazdami mistrzostw Polski seniorów okazali się Gabriela Dyszkiewicz i Karol Jabłoński, którzy wywalczyli po 3 złote medale.

Wśród kobiet Gabriela Dyszkiewicz zdobyła trzy medale w grze pojedynczej, w grze podwójnej w parze z koleżanką klubową Julią Szemiel oraz w grze mieszanej z Karolem Jabłoński. Druga z reprezentantek AZS UJD Julia Szemiel wywalczyła 3 krążki. Zdobyła złoty medal w grze podwójnej, 2 srebrne w grze pojedynczej i w grze mieszanej z Pawłem Pięty. Trzecia zawodniczka AZS UJD Hanna Sygidus zdobyła 2 medale w tym srebrny w grze podwójnej z Moniką Śmiżewską (UMKSN Poznań) i brązowy indywidualnie.

Wśród mężczyzn najlepiej się zaprezentował Karol Jabłoński, który wywalczył trzy złote medale w grze pojedynczej (pierwszy w karierze), podwójnej z kolegą klubowym Pawłem Piętą i mieszanej. Trzy medale wywalczył najdłuższy stażem zawodnik AZS UJD Częstochowa – Paweł Pięta. Zdobył złoto w deblu, srebro w grze mieszanej i brąz w grze pojedynczej. Tym samym w karierze ma łącznie już 62 medale. Prowadzi ranking multimedalistów MP Niesłyszących.

W kategorii juniorów Karol Jabłoński zdobył dwa złote medale do lat 19 w grze pojedynczej i grze deblowej z Wiktorem Nowakowskim. Srebro indywidualnie wywalczył Wiktor Nowakowski. Złote medale w grze mieszanej zdobyli Wiktor Nowakowski i Hanna Sygidus. Po jednym medalu wywalczyli w rywalizacji indywidualnej do lat 16 Hanna Sygidus (dziewczęta) i Wiktor Nowakowski (chłopcy) .

Dwaj zawodnicy Karol Jabłoński i Wiktor Nowakowski zostali powołani przez Polski Związek Sportu Niesłyszących do reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Młodzieży Niesłyszącej, które odbędą się w styczniu 2024 roku w Sao Paulo (Brazylia).

Mistrzostwa Polski niesłyszących w tenisie stołowym. Zawodnicy AZS UJD wywalczyli aż 23 medale! 1

red., mat. KU AZS UJD

Czytaj także: W siatkarskich 2-ligach

Mistrzostwa Polski niesłyszących w tenisie stołowym. Zawodnicy AZS UJD wywalczyli aż 23 medale! 2
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/