„Biała Gwiazda” lepsza od koszykarzy AZS Częstochowa

Nie udał się wyjazd koszykarzom AZS Częstochowa na mecz 2 ligi do Krakowa. Częstochowianie przegrali z Wisłą 54:62.

W pierwszej rundzie AZS przegrał w Hali Polonia z Wisłą 50:68. Na rewanż częstochowianie jechali z chęcią walki, bo „Biała Gwiazda” w tabeli była tylko nieznacznie wyżej niż AZS. Koszykarze Wisły po raz drugi potwierdzili jednak, że w tym sezonie są lepsi od AZS-u. Wisła wygrała 62:54.

Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 15:9. Na przerwę schodzili przy wyniku 30:23. Kiedy AZS wygrał trzecią część meczu 17:6 przed czwartą kwartą zrobiło się 40:36 dla częstochowian!

Niestety, ale w czwartej kwarcie goście nie utrzymali prowadzenia. Wisła wygrała 26:14 pokonując w meczu AZS różnicą 8 punktów.

Koszykarze AZS do Krakowa nie pojechali w optymalnym składzie. Warto odnotować fakt, że w drużynie AZS zagrał młody Wiktor Nogalski.

Wisła Kraków – AZS Częstochowa 62:54 (15:9, 15:14, 6:17, 26:14)

AZS: D. Józefowski 19, M. Majcherek 16, T. Nogalski 14, P. Łaszewski 3, M. Boruc 2, P. Młynarczyk 0, W. Nogalski 0, K. Hajduś 0, K. Ligęza 0.