fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeW Częstochowie już czuć świąteczną atmosferę. Tak wyglądają ozdoby na pl. Biegańskiego...

W Częstochowie już czuć świąteczną atmosferę. Tak wyglądają ozdoby na pl. Biegańskiego [ZDJĘCIA]

Plac Biegańskiego jest już w całości rozświetlony, 6 grudnia – przy okazji spotkania ze św. Mikołajem – uruchomiono ostatnie elementy iluminacji świątecznej towarzyszące choince.

W Częstochowie króluje już bożonarodzeniowy klimat. Montowanie świątecznych dekoracji na pl. Biegańskiego trwało już od pewnego czasu, jednak finalny efekt tych prac, można było zobaczyć dokładnie 6 grudnia. Dzięki Częstochowskiej Organizacji Turystycznej pojawił się tam wówczas Mikołaj, któremu towarzyszyły elfy. W rozdawaniu pierniczków pomagał im prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Na placu stanęły trójwymiarowe zimowe drzewo, renifer, leśna łania, a także sanie z trzema biegnącymi reniferami. Atrakcją jest również huśtawka mająca kształt złotego lampionu. Całość dopełniają cztery stojące dekoracje latarniowe. Dominują barwy złota i bieli.

W Częstochowie już czuć świąteczną atmosferę. Tak wyglądają ozdoby na pl. Biegańskiego [ZDJĘCIA] 1
fot. Łukasz Kolewiński/UM Częstochowy

Centralnym elementem wystroju jest jednak 12-metrowa choinka udekorowana sznurami świetlnymi. W tym roku postawiono na daglezję zieloną. Plac dekorują także ozdobione kurtynami świetlnymi drzewa oraz dwie przewieszki ramowe (2D) rozwieszone między latarniami. Co więcej, pięć podobnych ozdób tego typu zamontowano w ciągu Alei.

Dodatkowo na placu znalazło się miejsce na dwa elementy ufundowane przez sponsorów. To „Leśna fotorama” (2D) od firmy Tel-Bruk oraz niedźwiedź (2D) od firmy Gramar z Lublińca. Renowacje płotków do ogrodzenia choinek (na placu Biegańskiego i na placu Orląt Lwowskich) wykonał z kolei DOM-BUD. Na balkonie Ratusza znajdują się girlandy ze sztucznego igliwia, dodatkowo podświetlone.

W Częstochowie już czuć świąteczną atmosferę. Tak wyglądają ozdoby na pl. Biegańskiego [ZDJĘCIA] 2
fot. Łukasz Kolewiński/UM Częstochowy

Z kolei dekoracje świąteczne w III Alei ufundowała firma JAWO. Są to: Mikołajkowa fotorama, dwa zajączki oraz lisek. Ozdoby tradycyjnie „towarzyszą” fontannie „Dziewczynka z gołębiami”. Na odcinku III Al. NMP drzewa ozdobiono kurtynami świetlnymi. W sumie częstochowskie Aleje udekorowane są 72 girlandami ledowymi.

Koszt wypożyczenia elementów do dekoracji pl. Biegańskiego to 155 tys. zł. Dodatkowo wkład finansowy sponsorów w dekorowanie miasta to ok. 30 tys. zł.

AK, mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -