fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaKoncert „Cicha noc” już 11 grudnia w Lublińcu

Koncert „Cicha noc” już 11 grudnia w Lublińcu

Lubliniecki Miejski dom Kultury zaprasza na koncert „Cicha noc”, który odbędzie się 11 grudnia o godz. 16.

Wydarzenie to owoc projektu „Rok Edyty Stein 2022”. Pierwszą jego część stanowił koncert z okazji Rosz ha-Szana, który odbył się 8 września w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Nawiązywał do żydowskich korzeni patronki naszego miasta. Teraz przyszedł czas na drugi cykl koncertowy związany z tradycją chrześcijańską.

Koncert „Cicha noc” już 11 grudnia w Lublińcu 1
„Cicha noc” (mat. MDK)

Podczas koncertu nie zabraknie polskich i niemieckich kolęd oraz piosenek bożonarodzeniowych. Jednak muzyka towarzysząca Świętom Bożego Narodzenia to nie tylko kolędy. Kompozytorzy wykorzystywali motywy kolędowe do tworzenia utworów niezwiązanych bezpośrednio z Bożym Narodzeniem, np. „Scherzo h-moll” Fryderyka Chopina. Inspirowali się także bożonarodzeniowymi legendami. Przykładem jest opera „Jaś i Małgosia” Engelberta Humperdincka. Usłyszymy utwory tego kompozytora, a także wiele m.in. Brahmsa, Schuberta czy Nowowiejskiego.

W koncercie weźmie udział troje muzyków: pianista Jerzy Owczarz, mezzosopranistka Anna Kopytko oraz niemiecka sopranistka Marlene Walter.

„Cicha noc” zabrzmi w niedzielę, 11 grudnia o godz. 16 w Miejskim Domu Kultury. Wstęp jest wolny. Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

mat. MDK w Lublińcu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -