KPP w Kłobucku otrzymała odblaski, które przekaże mieszkańcom Gminy Wręczyca Wielka

0
214

Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku otrzymała od wójta Gminy Wręczyca Wielka zakupione odblaski. Opaski odblaskowe zostaną przekazane mieszkańcom jego gminy.

KPP w Kłobucku otrzymała odblaski, które przekaże mieszkańcom Gminy Wręczyca Wielka 1
Fot: UG Wręczyca Wielka

W związku z prowadzonymi przez Komendę Powiatową w Kłobucku działaniami profilaktycznymi na drogach całego powiatu „Świeć przykładem-Bądź widoczny!”, wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński postanowił wesprzeć policjantów i przekazać im zakupionych 1000 opasek odblaskowych promujących bezpieczne zachowania.

Odbioru dokonał w Urzędzie Gminy we Wręczycy Wielkiej, Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka z rąk samego wójta. Opaski odblaskowe trafią do mieszkańców gminy poruszających się pieszo po wręczyckich drogach, szczególnie tych najmłodszych. W znaczny sposób mają się one przyczynić do poprawy  bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno zimowym, kiedy to szybciej zapada zmrok.

KPP w Kłobucku otrzymała odblaski, które przekaże mieszkańcom Gminy Wręczyca Wielka 2
Fot: UG Wręczyca Wielka

Dzięki elementom odblaskowym pieszy może być widoczni nawet z 150 metrów, co automatycznie powoduje, że kierowcy szybciej go dostrzegą i wykonają manewr ominięcia w bezpiecznej odległości.

Pamiętajmy, odblask może uratować życie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here