fbpx
Strona głównaPolecaneNa Jasnej Górze rozpoczęto przygotowania do Bożego Narodzenia

Na Jasnej Górze rozpoczęto przygotowania do Bożego Narodzenia

Na Jasnej Górze rozpoczęto przygotowania do Bożego Narodzenia. Trwa budowa jasnogórskiej szopki plenerowej, a przed głównym wejściem do klasztoru ustawiono już choinkę – dar Lasów Państwowych.


Jak informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry, trwa budowa szopki w tak zwanych fosach. Hasło tegorocznej szopki nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce i brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.


Tradycyjną chatę, gdzie zwykle umieszczone są dużych rozmiarów figury św. Rodziny, złożyli już górale z Czerwiennego – napisano na stronie internetowej Biura Prasowego klasztoru jasnogórskiego. – Stoi już ona na jasnogórskim dziedzińcu, nieopodal wejścia do bazyliki. To tak zwana szopka górna.


W szopce zwanej dolną – ruchomej – staną na Boże Narodzenie nowe figury, nie zabraknie również tak lubianych, zwłaszcza przez dzieci, żywych zwierząt.
Do „weteranki” jasnogórskiej szopki – oślicy Amelki dołączą m.in. dwie kolejne oślice i źrebiątko.

Szopkę będzie można oglądać, oczywiście z zachowaniem zasad sanitarnych, tak jak zawsze od Bożego Narodzenia. W tym roku jednak będzie ona dostępna dla zwiedzających nieco krócej niż dotychczas, bo od godziny 9 do 18.

To nie koniec bożonarodzeniowych akcentów na Jasnej Górze. Na placu przed głównym wejściem do sanktuarium stanęła kilkunastometrowa choinka. Świerk podarowały klasztorowi Lasy Państwowe. Jak zapowiada Biuro Prasowe Jasnej Góry, bożonarodzeniowe drzewko niebawem rozbłyśnie mnóstwem światełek.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here