fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoOszust, który podał się za pracownika banku, wyłudził numer rachunku częstochowianki. Policja...

Oszust, który podał się za pracownika banku, wyłudził numer rachunku częstochowianki. Policja prosi o pomoc

Komisariat I Policji w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie oszusta, który wyłudził numer rachunku bankowego „na pracownika banku”. Ofiarą przestępstwa padła częstochowianka.

Nieświadoma oszustwa mieszkanka Częstochowy za namową fałszywego pracownika banku, zainstalowała aplikację AnyDesk i udostępniła swój rachunek bankowy. Z policyjnych ustaleń wynika, że pieniądze zostały wypłacone w Poznaniu przez nieznanego mężczyznę. Policja publikuje wizerunek przestępcy, z prośbą o pomoc w ustaleniu jego danych oraz przebiegu zdarzenia.

Do przestępstwa doszło 28 października 2021 roku. Mieszkanka Częstochowy odebrała telefon od mężczyzny, podającego się za pracownika banku. Pod pozorem rzekomego włamania na jej konto bankowe, oszust namówił kobietę do zainstalowania aplikacji AnyDesk, a następnie do zalogowania się na swoje konto. W ten sposób fałszywy pracownik banku uzyskał dostęp do rachunku nieświadomej rozmówczyni. Następnego dnia poprzez system płatności BLIK dokonał wypłaty kilkunastu tysięcy złotych.

W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że wypłaty dokonywane były z bankomatu znajdującego się w Poznaniu na osiedlu Stare Żegrze. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod numerem telefonu 997 lub 112. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość.

Poniżej przedstawiamy nagranie z kamery bankomatu, na którym widnieje zarejestrowany sprawca. Częstochowska policja udostępniła również na swojej stronie nagranie głosowe, na którym rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Sabina Chyra-Giereś przedstawia wizerunek sprawcy i inne szczegóły dotyczące oszusta.

Wizerunek sprawcy, źródło: KMP Częstochowa

LNŚ/KMP Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -