Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta na warsztatach w Zakopanem

0
1039
orkiestra 15

Na organizowanych przez Orkiestrę Dętą z Bliżyc i Gidel warsztatach muzycznych w Zakopanem swoje umiejętnościami szlifowała Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc (gmina Koziegłowy).

orkiestra 5
fot. Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Pińczycach

Muzyczne warsztaty odbyły się w dniach 26.06 – 1.07. 2021 roku w Zakopanem. Podczas tych spotkań orkiestry uczęszczały na łączone próby oraz na próby sekcyjne, które prowadzili: Wojciech Pompka (Kapelmistrz Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc), Karol Pospieszalski (Kapelmistrz Orkiestry Dętej z Bliżyc) oraz Piotr Pompka (Pedagog Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc).

Na zakończenie szlifów muzycznych wszystkie orkiestry wspólnie zagrały w Muszli Koncertowej (Amfiteatr w Zakopanem) przy ulicy Grunwaldzkiej 7c.

Podczas warsztatów Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc zaprezentowała utwory na Krupówkach oraz w Muszli Koncertowej, były to m.in.: „Raiders March”, „Highlights from Shrek 2”, „The Lion Sleeps Tonight”, „Piratas del Caraibe”, „Conquest of Paradise”, „Orkiestry Dęte”, „Sway”.

Muzycy nie samą tylko muzyką żyją…

Podczas pobytu w górach orkiestry także zwiedzały i podziwiały widoki. Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta np. zdobyła szczyt górski Gęsią Szyję (1489 m n.p.m.), a wtorkowe popołudnie spędzali w Chochołowskich Termach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here