fbpx
Strona głównaPolecaneBezdomni opanowują centrum miasta – alarmuje radna i prosi o pomoc władze...

Bezdomni opanowują centrum miasta – alarmuje radna i prosi o pomoc władze Częstochowy

Bezdomni opanowują centrum miasta – alarmuje radna i prosi o pomoc władze Częstochowy. Radna Małgorzata Iżyńska złożyła do prezydenta Częstochowy interpelację w sprawie zwiększenia liczby patroli policjantów i strażników miejskich.

Sprawa dotyczy, jak przekonuje, zwłaszcza Placu Biegańskiego oraz II i III Alei.

– Otrzymałam sporo sygnałów od mieszkańców mówiących o śpiących na ławko-leżakach przed ratuszem czy też na ławkach w Alejach bezdomnych – powiedziała nam Małgorzata Iżyńska. – Wcale się nie dziwię, że ludziom to przeszkadza. Jak mają na tych ławkach potem usiąść matki z małymi dziećmi, gdy wcześniej na ich leżeli po prostu brudni, często pijani ludzie.

Jak mówi radna, chociaż plac jest objęty monitoringiem, bezdomni jakoś nic sobie z tego nie robią, bo, jak uważa Małgorzata Iżyńska, najwyraźniej nie są tam niepokojeni. Dlatego postanowiła wystąpić do miasta o zorganizowanie dodatkowych patroli Straży Miejskiej i policjantów.

– Problem jest, sama go widzę – przekonuje radna. – Bezdomni nie tylko śpią na ławkach w centrum, ale także zaczepiają klientów kawiarnianych ogródków na przykład w III Alei. To kiepska wizytówka miasta. Bywam w Krakowie, a tam na rynku, gdzie pojawiają się turyści takiego problemu nie ma. Zdaję sobie sprawę, że problem bezdomności jest i będzie, ale musimy reagować – dodaje.

O komentarz poprosiliśmy częstochowską policję. Jak nam przekazała asp.szt. Marta Kaczyńska, od stycznia 2021 r. do chwili obecnej nie odnotowano zgłoszeń w rejonie III Al. NMP  dotyczących osób spożywających alkohol, bezdomnych śpiących na ławkach lub zaczepiających klientów lokali gastronomicznych. Takiej informacji nie posiada również dzielnicowy podległego rejonu.

– Odnosząc się natomiast do ilości kierowanych patroli w związku z występującym zagrożeniem przestępczością jak również zakłócaniem porządku publicznego w rejonie AL.NMP całego ciągu placówek handlowych, usługowych, lokali gastronomicznych prowadzone są działania ukierunkowane na ograniczenie przestępczości oraz wykroczeń uciążliwych społecznie – informuje przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – W każdy weekend służbę w godzinach popołudniach i nocnych dodatkowe, wyznaczone patrole prewencyjne i operacyjne z Komendy i komisariatów pełnią służbę w ramach działań “Aleje” dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Dodatkowo we wskazane miejsce zgodnie z zapotrzebowaniem, dyslokowani są funkcjonariusze Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji z Częstochowy.

Jak dodała Marta Kaczyńska, ponadto rejon Alei jest pod nadzorem dzielnicowych, którzy w ramach codziennego obchodu dokonują kontroli miejsc zagrożonych.

– Ilość skierowanych funkcjonariuszy w rejon AL. NMP jest na bieżąco weryfikowana, co pozwala dyslokować patrole według zaistniałych zagrożeń – uzupełnia.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here