fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaWiadomościRegionOlsztyn gościł Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie

Olsztyn gościł Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie

Święto 1 maja, stało się okazją do odwiedzin gości z Wileńszczyzny w Gminie Olsztyn.

Wizyta gości z Wileńszczyzny odbyła się w ramach projektu „Z biało-czerwoną w powiecie częstochowskim 2023”. Projekt jest kontynuacją wspólnego obchodzenia trzech ważnych świąt: Święta Pracy (1 maja), Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą (2 maja) oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja (3 Maja).

Mieszkańcy litewskich Solecznik zwiedzili odrestaurowaną część zamku w Olsztynie i wysłuchali opowieści o planach i pracach konserwatorskich i restauratorskich dotyczących tego obiektu. Było to możliwe dzięki uprzejmości Fundacji Wspólnoty Gruntowej Olsztyna, a w świat zamkowych tajemnic wprowadził gości sam prezes fundacji- Włodzimierz Nabiałek.

W spotkaniu wzięli udział: Lidia Burzyńska, Poseł na Sejm RP, Alicja Janowska, Dyrektor częstochowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Adam Markowski, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Jurajskich. Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, pełnił rolę przewodnika i opowiedział o tym, co już udało się zrealizować w Olsztynie i jakie cele na przyszłość.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -