fbpx
Strona główna Polecane Okradali sklepy w całej Polsce, wpadli dzięki policjantom z Kłomnic

Okradali sklepy w całej Polsce, wpadli dzięki policjantom z Kłomnic

Ośmioosobowa grupa złodziei, która przez kilka miesięcy okradała sklepy niemal w całym kraju, wpadła dzięki działaniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kłomnicach. Złodzieje przez pół roku skradli towar wart blisko 30 tys. złotych.

Na trop tej szajki wpadli policjanci z Kłomnic, którzy zajmowali się wyjaśnianiem kradzieży w jednym ze sklepów w podczęstochowskich Rudnikach. Po zbadaniu nagrań z monitoringu, policjanci powiązali tę kradzież z działalnością grupy przestępczej, która wcześniej na terenie 9 województw, od śląskiego, opolskiego, po zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie, okradała sklepy. We wszystkich przypadkach schemat działania złodziei był taki sam: jedna osoba czekała w zaparkowanym przed sklepem samochodzie, natomiast pozostałe wchodziły do środka i okradały sklep.

Ustalenia policjantów z Kłomnic pozwoliły na zatrzymanie w sumie 8 osób, którym przedstawiono łącznie 95 zarzutów. Wobec złodziei prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 6 tys. zł, a dodatkowo 3 z nich zostało objętych policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here