fbpx
Strona głównaDomInwestycjeOgłoszono przetarg na połączenie drogowe ulic Korfantego i Bugajskiej w Częstochowie

Ogłoszono przetarg na połączenie drogowe ulic Korfantego i Bugajskiej w Częstochowie

Do 14 kwietnia można składać oferty do przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie. Dotyczy on połączenia drogowego ulic Korfantego i Bugajskiej w Częstochowie.

Nowy odcinek drogi, długości 1,8 km będzie aternatywnym połączeniem gminy Olsztyn i Częstochowy. Powstanie również wiadukt drogowy, chodniki, zatoki autobusowe i nowe nasadzenia roślin. Pomyślano także o rowerzystach.

Do Olsztyna dojedziemy m.in. przez miejskie tereny przemysłowe obok Huty Guardian i walcowni blach grubych. Niestety w pewnym momencie gładki szlak rowerowy się urywa, droga jest wąska, trzeba pokonać tory. Przedłużenie ul. Korfantego i nowy odcinek wraz ze ścieżką rowerową, zapewni bezpieczeństwo i komfort jazdy zarówno kierowcom samochodów jak i pasjonatom jednośladów.

Najbardziej kosztowne jest przebicie tunelu pod torami kolejowymi, budową węzłów drogowych tzw. ślimaków w miejscu skrzyżowania z DK- 46 oraz pracami związanymi z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i odwodnieniem.

Inwestycja zostanie dofinansowana z rządowego programu Polski Ład, z którego zostanie przeznaczonych aż 30 mln zł. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniesie 45 milionów zł.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -