fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Oglądając wartościowe filmy w internecie możemy wesprzeć częstochowski OKF

Oglądając wartościowe filmy w internecie możemy wesprzeć częstochowski OKF

Oglądając wartościowe filmy w internecie możemy wesprzeć częstochowski OKF.

Jest to możliwe dzięki wirtualnej platformie mojekino.pl, do której dołączyła właśnie częstochowska „Iluzja”.

Idea jest prosta – dzięki projektowi Stowarzyszenia Kin Studyjnych mamy dostęp za pośrednictwem internetu do znakomitych filmów i możemy je oglądać z dowolnego miejsca, także z domu, gdy jesteśmy na przykład na kwarantannie.

Oglądając ciekawe i wartościowe produkcje światowego i polskiego kina możemy jednocześnie, oczywiście jeśli chcemy, przekazać część pieniędzy z naszego e-biletu na pomoc naszego ulubionego kina, właśnie na przykład OKF-u w Częstochowie.

Jak zapewnia Ośrodek Kultury Filmowej, od tradycyjnego systemu VOD mojeekino.pl odróżnia się autorskim programem oraz tym, że daje widzom możliwość wsparcia ich ulubionego, lokalnego kina – bez wychodzenia z domu.

Na platformę można wejść poprzez stronę OKF www.okf.czest.pl albo przez ogólną platformę www.mojeekino.pl, wykorzystując komputer albo urządzenia mobilne.

Aby część pieniędzy z biletu na wirtualny seans trafiła właśnie do OKF ,,Iluzja”, wystarczy po wejściu na platformę wybrać właśnie OKF. Lokalne kina uszeregowane są tam alfabetycznie, ze znalezieniem częstochowskiej „Iluzji” nie będzie więc problemu.

Platforma mojekino.pl jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlana jest z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Jak zapewnia OKF, repertuar jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany o dodatkowe wydarzenia, jak spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.

Kto woli tradycyjny kontakt z kinem, może się oczywiście cały cas wybrać na seanse do “Iluzji”. Kino cały czas działa, chociaż po ostatnich decyzjach rządu, w seansie może już uczestniczyć nie 50, a 25 procent widowni. Seanse oczywiście odbywają się z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Repertuar “Iluzj” dostępny jest na stronie www.okf.czest.pl/

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here