Lublinieccy policjanci po raz kolejny przejęli nielegalne automaty do gier

0
151

Lublinieccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kolejny raz zabezpieczyli automaty do gier w tych samych lokalach, które kontrolowali w sierpniu i we wrześniu.

W sierpniu i we wrześniu funkcjonariusze dokonali kontroli trzech lokali na terenie Lublińca, Herb i Woźnik, gdzie łącznie ujawnili 12 nielegalnych urządzeń umożliwiających grę o charakterze losowym, prowadzoną w celu komercyjnym.

W ubiegłym tygodniu ponownie zostały skontrolowane te same lokale w Lublińcu i Woźnikach. W obu przypadkach na miejscu starych maszyn stały już nowe niezarejestrowane urządzenia.

Tym razem w obu nielegalnie działających salonach gier policjanci zabezpieczyli 8 nowych maszyn – 4 w Lublińcu i 4 w Woźnikach.

Wszystkie maszyny zostały zabezpieczone i przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here