fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaThorgal, Lucky Luke, Batman, czyli królestwo komiksów w Filii nr 13 Biblioteki...

Thorgal, Lucky Luke, Batman, czyli królestwo komiksów w Filii nr 13 Biblioteki Publicznej w Częstochowie

Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Filia nr 13 Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego w Częstochowie przemieniła się w prawdziwe królestwo komiksów. Na czytelników czekają tam m.in. tomy przygód Thorgala, Batmana czy Lucky Luka.

[post_gallery]

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w Częstochowie Filia nr 13 Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego stała się prawdziwym komiksowym królestwem. Filia zlokalizowana przy ul. Mireckiego 28 ma za sobą proces przyłączania do sieci bibliotecznej, w związku z czym wszystkie osoby posiadające kartę biblioteczną w Bibliotece Głównej lub Oddziale dla Dzieci i Młodzieży mogą również korzystać z jej zasobów bez konieczności ponownego zapisywania się. To wiadomość, która z pewnością ucieszy wszystkich miłośników komiksowych opowieści.

Kolekcja komiksów, skompletowana dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego to ok. 80 tytułów, z czego większość stanowią cykle – w sumie ok. 200 tomów.

W zbiorze dostępnej w „13” znalazły się oczywiście propozycje dla dzieci i młodzieży. To zarówno klasyka jak „Jonka, Jonek i Kleks” czy „Lucky Luke”, ale też tytuły nagradzane i uznane, ale powstałe w ostatnim czasie, czyli „Łauma”, „Rycerz Janek”, cykle: „Tymek i Mistrz”, „Saga o Ryjówce”, „Nieumarły las” oraz „Hilda”.

Filia posiada również komiksy paragrafowe, w których to czytelnik staje się bohaterem przedstawionej historii.

Kolekcja komiksów w Filii nr 13 Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego w Częstochowie
Kolekcja komiksów w Filii nr 13 Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego w Częstochowie (mat. ze strony Biblioteki Publicznej)

Jednak dwie trzecie kolekcji to komiksy przeznaczone zdecydowanie dla dorosłego odbiorcy. Oczywiście musiały się znaleźć powieści o superbohaterach takich jak Promethea, Batman, Thor, Punisher, Helboy, Thorgal. Dla miłośników grozy, fantastyki, przygody i kryminału biblioteka proponuje serie: „Azymut”, „Criminal”, „Corto Maltese”, „Gnat”, „Łasuch”, „Odrodzenie”. Osoby preferujące tematykę psychologiczną, biograficzną, czy obyczajową, komentującą rzeczywistość, zachęcane są do wypożyczenia docenionych (nie tylko w ramach gatunku) powieści graficznych, jak m.in. „Blankets”, „Fale”, „Zabić drozda”, „Artemizja” czy „Orwell”. Biblioteka przy ul. Mireckiego może się pochwalić też kultowymi cyklami – „Transmetropolitan”, „Saga o potworze z bagien” czy „Sandman”.

Kolekcja komiksów w Filii nr 13 Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego w Częstochowie
Kolekcja komiksów w Filii nr 13 Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego w Częstochowie (mat. ze strony Biblioteki Publicznej)


Według zapowiedzi zbiór ma być powiększany. Listę wszystkich komiksowych tytułów, które proponuje Filia nr 13 można znaleźć na www.biblioteka.czest.pl.

Aktualnie filia przy ul. Mireckiego zaprasza czytelników w poniedziałki od godz. 12 do 15, a od wtorku do piątku od godz. 10 do 18.

Redakcja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV