fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeRegionalny Ośrodek Kultury. Odwiedź wirtualnie wystawę "Pytania" Jowity Bogny Mormul

Regionalny Ośrodek Kultury. Odwiedź wirtualnie wystawę “Pytania” Jowity Bogny Mormul

W Regionalnym Ośrodku Kultury prezentowana jest wystawa “Pytania”. Niestety, zwiedzający nie mogą obejrzeć jej na żywo. W dobie pandemii jedyną na to szansą jest wirtualna ekspozycja.

Galerię Art-Foto Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie wypełnia ekspozycja “Pytania. Wystawa retrospektywna 2000-2021”. Fotografie autorstwa Jowity Bogny Mormul pozostaną w instytucji do 30 kwietnia. Niestety, obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiają, że publiczność nie może zobaczyć “Pytań” na żywo. Pozostaje im wirtualne zwiedzanie.

Ekspozycja multimedialna (zapowiadaliśmy ją już TUTAJ) dostępna jest stronach: www.rok.czestochowa.pl oraz www.jurajski-fotoklub.pl. Wystawę można oglądać również za pośrednictwem facebookowych stron Regionalnego Ośrodka Kultury i Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Film poświęcony wystawie oraz autorce zamieszczamy także poniżej.

Przypomnijmy, Jowita Bogna Mormul to doktor habilitowany sztuki w dziedzinie sztuk filmowych, profesor uniwersytecki w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi wykłady z zakresu fotografii, nowych mediów i analizy obrazu.

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Malarstwa 1997 r.; Wydział Grafiki 1999 r.). To stypendystka nagrody im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej (1996 r.) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki (1996/1997 r.).

Mormul jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (od 1998 r.) i Związku Polskich Artystów Fotografików (od 2001 r.). Jej prace prezentowano na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (m. in. w Luksemburgu, Rzymie, Wilnie, Skopje, Strasburgu, Budapeszcie, Ohio).

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -