fbpx
Strona głównaPolecaneOdpowie za znęcanie się nad kobietą

Odpowie za znęcanie się nad kobietą

Częstochowska policja we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce zatrzymała 35-latka podejrzanego o znęcanie się i zgwałcenie swojej konkubiny. Decyzją sądu mężczyzna na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Koszmar kobiety trwał prawie rok – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskiej policji. – Jej 35-letni konkubent znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Wyzywał ją, ubliżał, siłą przetrzymywał w domu, szarpał, kopał, uderzał różnymi przedmiotami, a nawet ranił nożem. Gdy po raz kolejny dotkliwie ją pobił metalową rurką i zmusił do obcowania płciowego, uciekła z domu i powiadomiła organy ścigania.

Jak przekazała policja, po tym zdarzeniu 35-latek wyjechał z miasta. Policjanci z wydziału kryminalnego podejrzewali, że może on przebywać na terenie województwa małopolskiego. W ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny zaangażowali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Udało się amierzyć i zatrzymać mężczyznę na terenie powiatu wielickiego.

Agresor usłyszał już zarzuty – przekazała Komenda Miejska Policji w Częstochowie. – Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu. Za znęcanie się nad konkubiną, zgwałcenie, bezprawne pozbawienie wolności i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że jeśli ktokolwiek wykorzystuje swoją przewagę fizyczną, psychiczną lub instytucjonalną, zmuszając drugiego człowieka do określonych zachowań lub wyrządza mu krzywdę, to jest to przemoc.

Nie usprawiedliwiaj i nie tłumacz przemocy – apelują policjanci. – Jeśli jesteś jej świadkiem, bądź też posiadasz wiedzę na temat osób, które mogą być jej ofiarami, zareaguj. Jeśli czujesz, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Możesz również zadzwonić na „Niebieską Linię” pod numer 800 120 002, gdzie możesz uzyskać informacje o tym jak pomóc ofierze przemocy w rodzinie, jak reagować na przemoc oraz o miejscach i formach pomocy w twojej najbliższej okolicy

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here