Dary z akcji „Wielkanocna paczka dla Kresowiaka od strażaka” przekazane

0
1007
5

W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Wielkanocna paczka dla Kresowiaka od strażaka” zabrane dary przez Lubliniecką Straż zostały przekazane rodakom na Kresach.

4
Fot. OSP GRS SWPB w Lublińcu

Pod koniec stycznia strażacy z OSP GRS SWPB z Lublińca przeprowadzili akcję charytatywną. Jej celem było zebranie jak największej ilości suchego prowiantu,  środków ochrony osobistej oraz środków czystości dla najbardziej potrzebujących Kresowiaków. Więcej o przeprowadzonej zbiórce można przeczytać TUTAJ.

Pora teraz na podsumowanie zbiórki. Lublinieccy strażacy zebrali niemal 3,5 tony produktów, które w dniu 18 marca 2021 roku, późno wieczorem zostały zawiezione przez czteroosobową delegację do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Na miejscu produkty trafiły na „ręce” Ks. Biskupa Leona Dubrawskiego, który przekazał zebrane dary rodakom z Kresów. Ogólnie potrzebne rzeczy trafiły do dwóch miejsc:

  • Kamieniec Podolski;
  • Kobaki.

To pierwsze tego typu wsparcie Kresowiaków od niemal 1,5 roku. Wcześniejsze akcje były niemożliwe z powodu szalejącej pandemii na Świecie, dlatego tym bardziej cieszy przeprowadzona zbiórka, pokazując, że nie ma barier, których nie można pokonać.

W obydwa miejsca trafił również zebrany sprzęt służący do działań pożarniczych, który dał dobrą okazję do zorganizowania pokazu umiejętności służb ratunkowych z Polski i Ukrainy. Podczas pokazu zostały zaprezentowane gogle, które zmieniają jakość szkoleń z pierwszej pomocy, którymi byli zainteresowani nie tylko Strażacy, ale również Ks. Biskup.

11
Fot. OSP GRS SWPB w Lublińcu

W drodze powrotnej strażacy odwiedzili Cmentarza Orląt Lwowskich, gdzie zapalili symbolicznie znicze na grobach Polskich żołnierzy.

Wyjazd na Ukrainę był możliwy dzięki współpracy strażaków, wolontariuszy, przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i przedsiębiorców działających na terenie powiatu lublinieckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here