fbpx
Strona główna Polecane Od soboty cała Polska jest strefą żółtą. W walce z koronowirusem ma...

Od soboty cała Polska jest strefą żółtą. W walce z koronowirusem ma pomóc obowiązek noszenia maseczek w całej przestrzeni publicznej

Od soboty cała Polska jest strefą żółtą. W walce z koronowirusem ma pomóc obowiązek noszenia maseczek w całej przestrzeni publicznej.

Od soboty cała Polska jest strefą żółtą. W walce z koronowirusem ma pomóc obowiązek noszenia maseczek w całej przestrzeni publicznej 1

Oznacza to, że w całym kraju obowiązywać będą wszystkie związane z tym nakazy – obowiązek zakrywania ust i nosa, ograniczona liczba osób uczestniczących w imprezach kulturalnych i sportowych, a także mniejsza liczba uczestników imprez okolicznościowych, na przykład wesel.

Od soboty cała Polska jest strefą żółtą. W walce z koronowirusem ma pomóc obowiązek noszenia maseczek w całej przestrzeni publicznej 2


Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 10 października rząd rozszerza zasady strefy żółtej na cały kraj. Na razie wykluczono ponowny lockdown czy zamykanie szkół.

Od soboty cała Polska jest strefą żółtą. W walce z koronowirusem ma pomóc obowiązek noszenia maseczek w całej przestrzeni publicznej 3

Dzisiaj słowa klucze to: spokój, odpowiedzialne podejście, zmniejszenie ryzyka emisji. Robimy to poprzez dystans i maseczki. Bardzo mocno przypominamy o tym obowiązku. – przekazano na konferencji prasowej rządu.

Mateusz Morawiecki zaapelował o szczególne zwrócenie uwagi na seniorów, którzy szczególnie są narażeni na poważne zachorowanie.

Od soboty wszędzie w przestrzeni publicznej, także na zewnątrz, obowiązywać będzie nakaz zakrywania usta i nosa. Z noszenia maseczek zwolnione będą jedynie osoby posiadające odpowiednie zaświadczenie lekarskie lub dokumenty potwierdzające niepełnosprawność.


Kolejna zmiana to ograniczenie liczby osób, które mogą korzystać z lokali gastronomicznych czy kin lub teatrów. W przypadku barów, kawiarń czy restauracji wprowadzona zostanie zasada – jeden klient na 4 metry kwadratowe. Gastronomia w strefach czerwonych, które nadal obowiązują w kilkudziesięciu powiatach, ma działać wyłącznie do godziny 22.


Na widowni w instytucjach kultury, w pomieszczeniach zamkniętych, może zasiąść jedynie 25% widzów. W plenerze widzów może być maksymalnie stu.
W imprezach okolicznościowych, na przykład weselach może uczestniczyć najwyżej 75 osób. Liczba uczestników manifestacji od soboty może wynosić maksymalnie 150. Odległość pomiędzy manifestacjami musi wynosić 100 metrów.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here