fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Będzie kolejny przetarg na kupno Huty Częstochowa. Zakład nie został jednak sprzedany

Będzie kolejny przetarg na kupno Huty Częstochowa. Zakład nie został jednak sprzedany

Będzie kolejny przetarg na kupno Huty Częstochowa. Zakład nie został jednak sprzedany.

Jak podał portal Puls Biznesu, sąd nie wyraził zgody na przesunięcie terminu finalizacji umowy zakupu zakładu hutniczego do końca listopada, o co wnioskował zwycięzca lipcowego przetargu, firma Sunningwell Steel Polska.

W poprzednim postępowaniu spółka ta złożyła ofertę wartą 220 mln złotych. Termin zapłaty minął 5 października. Oferent nie przelał pieniędzy, wnioskując o wydłużenie terminu do końca listopada.

Jak informuje Puls Biznesu jako przyczynę podawał konieczność inwentaryzacji majątku i uregulowania statusu prawnego niektórych nieruchomości.


Sąd oddalił wniosek Sunningwell Steel Polska i nakazał ogłoszenie nowego przetargu, w którym firma ta już nie może wziąć udziału, gdyż to z jej winy, jak argumentowano w orzeczeniu sądu, nie doszło do transakcji.

W swoim postanowieniu sąd zobowiązał syndyka do przedstawienia w terminie nie dłuższym niż 14 dni warunków nowego przetargu lub aukcji, „celem zatwierdzenia przez sędziego komisarza, oraz stanowiska albo zmodyfikowanego wniosku dotyczącego  zgody na dalszą dzierżawę przedsiębiorstwa” – jak podał Puls Biznesu.

Dotychczasowym dzierżawcą Huty Częstochowa jest grupa Sunningwell.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here