Od jutra kosze na śmieci tylko zgodne z normami

0
375

Zgodnie z zapowiedziami urzędu miejskiego w Lublińcu, od jutra, czyli od 1 października na terenie gminy Lubliniec firma zajmująca się wywozem odpadów komunalnych nie będzie opróżniać pojemników, które nie spełniają norm lub są uszkodzone, pęknięte, posiadają uszkodzone dno lub nie są stabilne. W komunikacie wystosowanym do mieszkańców gminy napisano, że kosze na śmieci zgromadzone w gospodarstwach domowych powinny być także utrzymane w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym, jak również nie mogą być przeciążone.
Samorząd zapowiedział, że kto nie zadba o zaopatrzenie się w odpowiedni pojemniki, może mieć problemy z pozbyciem się odpadów.

Od jutra kosze na śmieci tylko zgodne z normami 1


Szczegóły dotyczące wymagań związanych z koszami na śmieci znajdują się na stronie internetowej miasta: https://www.lubliniec.eu.
Gmina przypomina, że kupić lub wydzierżawić używane pojemniki na odpady zmieszane mieszkańcy gminy mogą w firmie PZOM STRACH Sp. z o.o. Sp. k. Oferuje ona zakup używanego pojemnika 120 l lub 240 l w cenie 60,00 zł netto, natomiast miesięczną dzierżawę pojemnika 120 l w cenie 3,00 zł netto, a pojemnika 240 l w cenie 4,00 zł netto. W tej sprawie można się kontaktować z firmą pod nr tel. 34 329 92 29 wew. 24 lub 26.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here