Akcja “Smog”

0
337

Dzisiaj od rana policjanci z drogówki prowadzą na terenie całego kraju akcję “Smog”. Drogówka będzie kontrolować samochody pod kątem wydzielanych przez nie spalin. Właściciele aut, które nadmiernie kopcą i zatruwają powietrze mają być karani.
W ramach dzisiejszych działań funkcjonariusze mają zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Akcja "Smog" 1


Policjanci wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), zbadają emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.
Działania mają także charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci przypominają kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.
Policja przypomina, że w związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak i też środowiska, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.
(Źródło:KGP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here