fbpx
Strona głównaPolecaneOd dzisiaj z Częstochowy do województwa łódzkiego A-1, „gierkówka” przechodzi do historii

Od dzisiaj z Częstochowy do województwa łódzkiego A-1, „gierkówka” przechodzi do historii

Od dzisiaj z Częstochowy do województwa łódzkiego tylko A-1, „gierkówka” przechodzi w tym miejscu do historii, rozpocznie się jej rozbiórka.

[post_gallery]

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dzisiaj otwarty został dla ruchu kolejny, sześciokilometrowy odcinek A-1 od Grabowej do początku obwodnicy Częstochowy. Oznacza to, że na 17 kilometrach autostrady A1 między Częstochową i granicą z województwem łódzkim ruch odbywa się już wyłącznie A1, tzw. „gierkówka” przechodzi w tym rejonie do historii.

Nadal jednak, ze względu na prowadzone tam prace, głównie związane z montażem elementów bezpieczeństwa, przede wszystkim drogowych barier ochronnych rozdzielających kierunki ruchu, kierowcy powinni liczyć się z dodatkowymi, chwilowymi utrudnieniami. Dozwolona prędkość na nowo oddanym odcinku wynosi 70 km na godzinę.

Jak podaje GDDKiA w Katowicach, 14 grudnia, pojawią się kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem na odcinku Kamieńsk – Radomsko. Zmiany te dotyczyć mają dwóch miejsc: około sześciokilometrowego odcinka wschodniej jezdni od Kamieńska w kierunku Katowic oraz węzła Radomsko, gdzie kierowcy będą mieć do dyspozycji obie jezdnie i wszystkie łącznice węzła.

Od dzisiaj z Częstochowy do województwa łódzkiego A-1, „gierkówka” przechodzi do historii 1

Będzie to pierwszy węzeł na przebudowywanym odcinku A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową, z którego skorzystają kierowcy, zyskując łatwiejszy dojazd do DK42 – przekazano w komunikacie GDDKiA. – Wraz z przełożeniem ruchu na niemal całym ponad 16-kilometrowym odcinku przyszłej A1 od Kamieńska do Radomska, kierowcy zyskają możliwość jazdy dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach. Do ruchu oddany zostanie również wiadukt w ciągu obecnej DK42 nad budową A1, co umożliwi zlikwidowanie tymczasowego ronda oraz połączenie wschodniej jezdni przyszłej autostrady na granicy z odcinkiem Radomsko – granica województw łódzkiego i śląskiego. Wykonawca deklaruje wykonanie tych prac w ciągu najbliższych dni tak, by do 24 grudnia zlikwidować ostatnią czasową przewiązkę.

Dyrekcja zapowiada również, że w ciągu kilku tygodni oddany do użytku zostanie wiadukt drogowy nad autostradą A1 między Mykanowem i Borownem. Znacznie ułatwi to życie mieszkańcom okolicznych gmin, przez które przebiega budowa.

(fot. GDDKiA Katowice)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here