fbpx
Strona głównaWiadomościMojeekino.pl. "Tony Halik" i inne filmy, które polecamy na ten weekend

Mojeekino.pl. “Tony Halik” i inne filmy, które polecamy na ten weekend

Oto kolejna odsłona filmowych propozycji, które polecamy naszym Czytelnikom na weekend. Tym razem tytuły są następujące: “Tony Halik”, “Czworo dzieci i COŚ”, “Dzikie historie”, “Wstyd”, “Tylko kochankowie przeżyją”.Wszystkie oferuje platforma mojeekino.pl.

Kina nadal pozostają zamknięte, po raz kolejny polecamy więc naszym Czytelnikom filmy, które warto obejrzeć w sieci przez weekend. Taką możliwość daje platforma mojeekino.pl. Dzięki niej można nie tylko poczuć w swoim domu magię kina, nadrobić filmowe zaległości, ale też wspomóc instytucje kultury, które zmuszone są do trwania w zawieszonej działalności.

Jak już pisaliśmy, wśród uczestników akcji jest również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie, który oferuje kinomanom wybrane przez siebie filmowe propozycje. Chcąc wesprzeć tę instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

Nasza redakcja również poleca tytuły z oferty OKF-u, które warto obejrzeć przez weekend. W ten poprzedni, czyli mikołajkowy, oferta była skierowana przede wszystkim do młodych widzów (choć nie tylko). Polecaliśmy więc “Basię”, “Blankę”, “Heavy Trip”, “Samych bez mamy” oraz “Wielką wyprawę Molly” (o tych filmach można przeczytać w artykule dostępnym TUTAJ). Teraz mamy kolejną piątkę, którą prezentujemy w kolejności alfabetycznej. Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy zapłacić 15 zł.

1.CZWORO DZIECI I COŚ

Mojeekino.pl. "Tony Halik" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 1
“Czworo dzieci i COŚ” (mat. mojeekino.pl)

Pełna przygód ekranizacja powieści Jacqueline Wilson o współczesnej rodzinie i dziecięcych marzeniach, które od zawsze pozostają takie same. Gratka dla wielbicieli książki „Pięcioro dzieci i Coś”.
Alice i David właśnie zamierzają wziąć ślub i zabierają czwórkę dzieci na wspólny wyjazd, by im o tym powiedzieć. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że dzieci niekoniecznie za sobą przepadają. Róża uwielbia czytać a jej młodszy brat Robert to nieco gapowaty wrażliwiec. Oboje woleliby trochę spokoju, ale starsza “przyszywana” siostra Psujka ciągle im przeszkadza. Jedyną osobą, która łączy tę skłóconą trójkę jest Magdalenka, młodsza córeczka Alice. Pierwsze wspólne wakacje zapowiadają się jako ciąg kłótni i nieporozumień, aż do dnia pikniku, kiedy dzieci znajdują na plaży magiczne i bardzo zrzędliwe…COŚ.

“Czworo dzieci i COŚ”. Reżyseria: Andy De Emmony. Obsada: Ashley Aufderheide, Paula Patton, Matthew Goode, Teddie Malleson-Allen.Kino familijne, Wielka Brytania 2019, 106 minut.

2. DZIKIE HISTORIE

Mojeekino.pl. "Tony Halik" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 2
“Dzikie historie” (mat. mojeekino.pl)

Dzika komedia, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają…
Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

“Dzikie historie”. Reżyseria: Damián Szifron. Obsada: Rita Cortese, Ricardo Darín, Erica Rivas, Leonardo Sbaraglia. Komedia, Argentyna, Hiszpania 2014, 117 minut.

3.TONY HALIK

Mojeekino.pl. "Tony Halik" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 3
“Tony Halik” (mat. mojeekino.pl)

Reżyser, Marcin Borchardt, zabiera widzów w podróż śladami jednego z najwybitniejszych podróżników XX wieku. Jest to obejmująca pół wieku dokumentalna epopeja, precyzyjnie zrekonstruowana z unikalnych i nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych,n akręconych przez Halika podczas niezliczonych podróży po całym świecie.TonyHalik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił, co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoło na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować́ to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się się̨ naprawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

“Tony Halik”. Reżyseria: Marcin Borchardt. Film dokumentalny, Polska 2020, 89 minut.

4.TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ

Mojeekino.pl. "Tony Halik" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 4
“Tylko kochankowie przeżyją” (mat. mojeekino.pl)

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w klimatycznej love-story outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy „Broken Flowers”, „Truposza” i „Ghost Doga”, który tym razem zdaje się mówić, że tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją” to wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane tym, jak rozwinął się świat. Nie są jednak typowymi przedstawicielami swojego wymierającego gatunku: wprawdzie żywią się krwią i preferują mrok nocy, ale najważniejsza jest dla nich sztuka, literatura, muzyka – i trwająca od wieków miłość. To wyrafinowani smakosze życia, wytworni dandysi zatopieni w XXI wieku, wciąż pamiętający jednak intensywność romantyzmu.

Adam (Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem, skrzyżowaniem Syda Barreta i Davida Bowiego z Hamletem. Mieszka w odludnej części Detroit, kolekcjonuje gitary, słucha winyli i tworzy elektroniczną muzykę końca świata. Melancholijną samotność rozjaśnia długo oczekiwany przyjazd jego ukochanej, Ewy (Swinton). Razem jeżdżą nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary zostanie wystawione na próbę, kiedy niezapowiedzianie dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy – Ava (Wasikowska).

“Tylko kochankowie przeżyją”. Reżyseria: Jim Jarmusch. Obsada: Mia Wasikowska, Tilda Swinton, Tom Hiddleston. Dramat, USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja 2013, 123 minuty.

5.WSTYD

Mojeekino.pl. "Tony Halik" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 5
“Wstyd” (mat. mojeekino.pl)

On jest świetnie ustawionym singlem, całkowicie uzależnionym od seksu. Ona czuje się zagubiona w wielkim mieście, jest spragniona bliskości i uczuć. Czy potrafią sobie pomóc? 

“Wstyd”, nominowany do Złotych Globów i  uznany w  wielu rankingach za najlepszy film roku,  to dramat erotyczny na miarę naszych czasów. Występujący w głównej roli Michael Fassbender stworzył jedną z najodważniejszych kreacji we współczesnym kinie. Partneruje mu brytyjska wschodząca gwiazda Carey Mulligan, znana z ról w “Drive” i “Była sobie dziewczyna”.

“Wstyd”. Reżyseria: Steve McQueen. Obsada: Michael Fassbender, Carey Mulligan, James Badge Dale. Dramat, Wielka Brytania 2011, 97 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here