fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Od dzisiaj Częstochowa oraz powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie

Od dzisiaj Częstochowa oraz powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie

Od dzisiaj Częstochowa, oraz powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie. Wiąże się to z wieloma ograniczeniami i nakazami sanitarnymi.

Od dzisiaj Częstochowa oraz powiaty: częstochowski i kłobucki w czerwonej strefie 1
Urząd Miasta Częstochowy przypomina mieszkańcom miasta, jakie ograniczenia związane są ze strefą czerwoną

Od poniedziałku szkoły ponadpodstawowe i wyższe w strefie czerwonej przechodzą na nauczanie zdalne. W strefie żółtej nadal o zmianie sposobu nauczania decydować będzie sanepid. Tak się stało na przykład w Lublińcu, gdzie od poniedziałku dwie szkoły średnie także przechodzą w zdalny tryb pracy.


W strefach czerwonych wprowadzono także m.in. nowe ograniczenia liczby klientów w sklepach. Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostały uzależnione (podobnie jak wiosną) od powierzchni. Dla sklepów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych – 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 metrów kwadratowych – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.


Baseny, siłownie mają być zamknięte. Ministerstwo Sportu precyzuje te zakazy. I tak z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:
działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.


Resort przypomina, że od dzisiaj obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej. W grupie tej ujęta została: działalność usługowa łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia.

Imprezy sportowe będą się mogły odbywać w strefach czerwonych wyłącznie bez publiczności. W wydarzeniach kulturalnych widownia zajęta może być wyłącznie w 25 procentach. Od 19 października zakaz organizacji imprez okolicznościowych, np. wesel czy konsolacji.

W zgromadzeniach może brać udział maksymalnie 10 osób, a lokale gastronomiczne będą czynne wyłącznie od godziny 6 do 21. Poza tymi godzinami możliwe będzie jedynie nabycie jedzenia na wynos. Zasady dotyczące lokali gastronomicznych są takie same dla obu stref: czerwonej i żółtej. W strefie czerwonej może być zajęty co drugi stolik.


Oczywiście wszędzie w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here