fbpx
Strona głównaWiadomościKłobuckUrząd Miejski w Kłobucku od poniedziałku zamknięty dla interesantów

Urząd Miejski w Kłobucku od poniedziałku zamknięty dla interesantów

Urząd Miejski w Kłobucku od poniedziałku zamknięty dla interesantów.

Taką decyzję podjął kłobucki samorząd w związku z tym, że zarówno miasto jak i cały powiat kłobucki znajduje się w czerwonej strefie. Na razie zmiana ta ma obowiązywać do końca października.

Urząd Miejski w Kłobucku od poniedziałku zamknięty dla interesantów 1

Od poniedziałku, 19 października do 30 października do budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku przy ulicy 11 Listopada 6 oraz ul. Zamkowej 12 zostaje ograniczony dostęp dla interesantów. Jak zastrzega samorząd, nie oznacza to, że urząd przestanie pracować.

Kontakt z urzędnikami wciąż jest możliwy drogą elektroniczną (e-mail, ePuap/fax), telefonicznie oraz w formie pisemnej. Urzędnicy, jak podano w komunikacie kłobuckiego samorządu, od poniedziałku pracują “bez bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami”, do urzędu będą mogli wchodzić tylko pracownicy urzędu.

Bezpośrednia obsługa mieszkańców będzie się odbywać w szczególności w kwestii załatwiania spraw z zakresu:
– rejestracji stanu cywilnego (ul. 11 Listopada 6);
– ewidencji ludności i dowodów osobistych(ul. 11 Listopada 6);
– świadczenia usług komunalnych (ul. Zamkowa 12);
– ochrony środowiska (ul. Zamkowa 12);
będzie możliwa po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty z urzędnikiem, w miejscu do tego wyznaczonym – w holu urzędu.

Osoba, która będzie miała kontakt z urzędnikiem musi mieć założoną maseczkę ochronną (lub w inny sposób mieć zakryte usta i nos), rękawiczki jednorazowe lub zdezynfekować ręce płynem antybakteryjnym zapewnianym przez Urząd.

Kontakt z pracownikiem powinien trwać nie dłużej niż 15 minut, prosimy o wcześniejsze przygotowanie wszystkich dokumentów i informacji – zastrzega samorząd. Gmina zachęca do skorzystania z alternatywnych form kontaktu z urzędem:
– poczta elektroniczna/ePuap/fax,
– telefon,
– forma pisemna – za pośrednictwem operatora pocztowego.

Przy wejściu do budynku Urzędu wystawiona jest skrzynka podawcza, do której mieszkańcy mogą składać dokumenty dotyczące prowadzonych przez urząd spraw. Istnieje również możliwość pobrania/wypełnienia druków urzędowych wystawionych przy wejściu.

Kasa Urzędu Miejskiego będzie nieczynna. Płatności można dokonywać osobiście w banku bądź w formie elektronicznej na rachunki wskazane w decyzjach wymiarowych i innych dokumentach. Szczegóły na stronie internetowej samorządu – www.gminaklobuck.pl

(fot. UM Kłobuck)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here