fbpx
Strona głównaSportOd 15 maja mają zostać otwarte stadiony dla kibiców w 25 procentach

Od 15 maja mają zostać otwarte stadiony dla kibiców w 25 procentach

Podczas rządowej konferencji prasowej ogłoszono w środę, że kibice wrócą na stadiony od 15 maja.

W środę na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przedstawiciele rządu ogłosili łagodzenie obostrzeń związanych z konronawirusem. Jedną z decyzji będzie otwarcie stadionów sportowych dla publiczności. Dotychczas mecze odbywały się bez udziału kibiców. Od 15 maja będzie można wpuścić maksymalnie 25 procent publiczności.

Na decyzji nie skorzystają jednak kibice Rakowa. Częstochowska drużyna ostatni mecz historycznego sezonu ma rozegrać jako gospodarz 10 maja czyli pięć dni przed luzowaniem obostrzeń dla kibiców. Ostatni mecz sezonu Raków rozegra 16 maja w Szczecinie z Pogonią i nieliczni fani, którzy będą mieć bilety, zobaczą to spotkanie.

Żużlowcy Eltrox Włókniarza 16 maja mają zaplanowany mecz w Toruniu z Apatorem. Kolejne spotkanie Eltrox Włókniarz pojedzie w Częstochowie 28 maja i na ten mecz będzie można wpuścić maksymalnie 25 procent kibiców czyli w przypadku częstochowskiego stadionu ok. 4000 osób.

Co ciekawe, na termin 15 maja zareagowała żużlowa Ekstraliga. Mecze z 14 maja zostały dzisiaj odwołane i przeniesione na 15 maja, tak, aby mogli już wejść kibice… Za ten ruch należą się duże brawa.

Otwarcie stadionów dla publiczności maksymalnie do 25 procent liczby miejsc dotyczy tylko obiektów na świeżym powietrzu.

Foto: Gazeta Regionalna/AK

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -