fbpx
Strona głównaPolecaneZamiast dawnego Tesco przy Drogowców w Częstochowie powstanie Carrefour

Zamiast dawnego Tesco przy Drogowców w Częstochowie powstanie Carrefour

Na przejęcie dawnego Tesco przez sieć Carrefour zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgoda dotyczyła poza Częstochową także hipermarketu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak podał portal dlahandlu.pl, w połowie kwietnia UOKiK wydał dwie decyzje w sprawie spółek Carrefour Polska oraz Galeria Ostrowiec i DOR Plaza. Urząd zgodził się na przejęcie dwóch hipermarketów Tesco zlokalizowanych w Częstochowie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. W Częstochowie Carrefour przejmie dawne Tesco zlokalizowane w Pasażu przy ul. Drogowców 43.

Decyzje dotyczące dawnego Tesco w Częstochowie, to konsekwencja wyjścia Tesco z Polski i sprzedaży jego 301 sklepów właścicielowi sieci Netto. Część dawnych marketów Tesco jest przekształcana w dyskonty pod szyldem Netto. Jak podał businessinsider.com.pl/, „w ciągu 18 miesięcy sklepy Tesco mają zmienić szyld na Netto. ”

Grupa Carrefour prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego poprzez sieci sklepów Carrefour, Carrefour Market, Carrefour Express i Globi. Obecnie w Polsce firma posiada 947 sklepów.

(fot. IBS)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -