fbpx
Strona głównaPolecaneOd 1 maja zakłady fryzjerskie i kosmetyczne mogą przyjmować klientów - rząd...

Od 1 maja zakłady fryzjerskie i kosmetyczne mogą przyjmować klientów – rząd sprecyzował zmiany w obostrzeniach na stronie internetowej

Podana na środowej konferencji prasowej przez premiera Mateusza Morawieckiego informacja, że od 1 maja rząd znosi regionalizację obostrzeń oznacza, że od tego dnia we wszystkich, a nie już tylko w 11, województwach czynne mogą być zakłady fryzjerskie i tzw. branża beauty.

Na konferencji prasowej wyliczając te dziedziny, w których nastąpi w maju stopniowe poluzowanie ograniczeń, nie wymieniono literalnie zakładów fryzjerskich i zakładów kosmetycznych. Z tego powodu na stronie rządowej – gov.pl pojawił się wyraźny komunikat o krótkiej treści: “od 1 maja obowiązują jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne”.


Oznacza to, że jeśli jakiś zakład zdecyduje się przyjąć klientów nawet już jutro, może to zrobić zgodnie z prawem.

W salonach fryzjerskich i kosmetycznych praca może być wznowione, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązywać ma tam również limit przyjmowanych jednocześnie osób, wcześniejsze umawianie klientów i wymóg zasłaniania nosa i ust.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -