fbpx
Strona głównaPolecaneWOŚP kupiła sprzęt za 40 milionów złotych. Trafi też do Częstochowy!

WOŚP kupiła sprzęt za 40 milionów złotych. Trafi też do Częstochowy!

377 urządzeń dla ponad 60 placówek w całej Polsce – to efekt 56. Konkursu Ofert, czyli zakupów sprzętu medycznego, których dokonała niedawno Fundacja WOŚP. Pomoc trafi też do Częstochowy.

Zarząd Fundacji WOŚP, wspierany przez kilkunastoosobową Komisję Ekspertów, w skład której wchodzą praktycy z całej Polski, przez kilkadziesiąt godzin analizował oferty zgłoszone przez 27 firm. Wszystko po to, by wybrać i już wkrótce przekazać szpitalom urządzenia najwyższej jakości. To już kolejne zakupy sprzętu, które mogą być realizowane dzięki zaangażowaniu społeczeństwa w 28. Finał WOŚP. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna odsłona zbiórki przyniosła ponad 186 milionów złotych. Tym razem celem postępowania był zakup wyposażenia dla chirurgii dziecięcej.  Dodatkowo, Fundacja WOŚP zrealizowała zakup systemów neuroendoskopii, który pierwotnie miał nastąpić jeszcze w trakcie 55. Konkursu Ofert, w październiku 2020 r.

WOŚP kupiła sprzęt za 40 milionów złotych. Trafi też do Częstochowy! 1
56. Konkurs Ofert (fot. Fundacja WOŚP)

-W ten sposób kupujemy. Jeszcze raz podkreślam, żebyście sobie wzięli to bardzo mocno do serca, słuchając nas i wiedząc, że dając złotówkę do puszki macie pewność, że kupujemy to zgodnie ze wszystkimi procedurami. Tylko na naszym Konkursie Ofert, kiedy ogłaszamy wyniki, a w puli jest często kilka milionów złotych, transakcje na kilka, kilkanaście milionów złotych, także firmy, które przegrywają, biją brawo, ponieważ są pewne, że miały do czynienia z bardzo rzetelnymi, bardzo jasnymi zasadami – zaznaczył podczas konkursu Jerzy Owsiak, prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jaki sprzęt od WOŚP trafi do Częstochowy?

W efekcie 56. Konkursu Ofert Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt o wartości 40 681 573,64 zł. To dokładnie: zestawy do wideochirurgii z instrumentarium – 35 szt, instrumentarium do laparoskopii – 60 szt, aparaty do elektromanometrii przewodu pokarmowego – 5 szt, aparaty do elektromanometrii układu moczowego – 6 szt, aparaty USG – 42 szt, platformy elektrochirurgiczne – 66 szt, aparaty do neuromonitoringu śródoperacyjnego – 15 szt, dermatom z siatkownicą – 54 szt, wiertarki ortopedyczne – 87 szt oraz systemy neuroendoskopii – 7 szt.  

Na liście obdarowanych miast znalazła się również Częstochowa. Sprzęt trafi do Wojewódzkiego Szpital Specjalistyczny im. NMP przy ul. Bialskiej 104/118. Placówka zyska wkrótce: aparat do neuromonitoringu śródoperacyjnego, instrumentarium do laparoskopii (bez kolumny wizyjnej) bez noworodków, platformę elektrochirurgiczną standardową oraz zestaw do wideochirurgii 2D.

Już wiadomo, że kolejnych zakupów sprzętu medycznego – w ramach 57. Konkursu Ofert – Fundacja WOŚP dokona w dniach 14-15 czerwca. Postępowanie będzie poświęcone kardiochirurgii dziecięcej i anestezjologii.

Konkursy Ofert Fundacji WOŚP

Przypomnijmy, że Fundacja WOŚP dokonuje zakupów sprzętu medycznego w ramach Konkursów Ofert, których głównym założeniem jest wybór urządzeń o najwyższej jakości. Zakupy realizowane są w ramach wielogodzinnych negocjacji z udziałem Komisji Ekspertów. Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń – ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych, zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z każdym urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra najmłodszych pacjentów.  

Więcej informacji na www.wosp.org.pl

Zuzanna Suliga

Czytaj także: “Kilometry Życia”. Sztafeta z wrocławskiego Przylądka Nadziei na Jasną Górę. Start – 2 maja!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -