fbpx
Strona głównaWiadomościMyszkowski samorząd pomoże w pozbyciu się azbestu. Są dotacje

Myszkowski samorząd pomoże w pozbyciu się azbestu. Są dotacje

W Urzędzie Miasta w Myszkowie można otrzymać dotację na usunięcie azbestu. Warto się pospieszyć, bo czasu na złożenie wniosku nie zostało wiele.

Samorząd przyjmuje zgłoszenia od osób zainteresowanych uzyskaniem dotacji na zadania proekologiczne związane z demontażem, transportem i unieszkodliwianiem lub zbieraniem, transportem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest do 12 maja.

Aby otrzymać pomoc finansową, należy złożyć wniosek w myszkowskim magistracie. Wnioski są

do pobrania na stronie internetowej: www.miastomyszkow.pl oraz w wersji papierowej w holu Urzędu Miasta w godzinach jego pracy.

Prawidłowo wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy dostarczyć do UM w Myszkowie (bezpośrednio do skrzynki na korespondencję w holu Urzędu lub pocztą) w nieprzekraczalnym terminie do 12 maja. Jak informuje myszkowski samorząd, wnioski złożone po upływie tego terminu oraz niekompletne nie będą rozpatrywane.

Prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest, będzie można wykonać dopiero po złożeniu przez Gminę wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w imieniu mieszkańców na podstawie złożonych przez nich wniosków (po 31 maja 2021 r.).

Wszystkie prace muszą być wykonane do 31 sierpnia 2021 r.

Wojewódzki Fundusz nie dofinansuje prac, które zostały już wykonane.

Dofinansowanie dotyczy wymiany azbestu znajdującego się na budynkach jak również azbestu zgromadzonego na nieruchomości pochodzącego z budynków mieszkalnych lub gospodarczych.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska