Obwodnica Myszkowa już otwarta

0
334

 

21 listopada br. otwarta dla ruchu została obwodnica Myszkowa. Proces odbioru inwestycji został zakończony, a Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję, która pozwala na użytkowanie nowej drogi. Wraz z otwarciem obwodnicy, zastąpiony przez nią odcinek DW 791 z mocy prawa stanie się drogą powiatową. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 i budżet samorządu Województwa Śląskiego. Całkowity kosz obwodnicy to ponad 99 mln zł.

Budowa południowo-zachodniej obwodnicy Myszkowa liczącej 8,4 km długości, stanowi pierwszy etap modernizacji drogi nr 791. Droga łączy drogi krajowe nr 1, 78 a także drogę nr 7. Jest jedną z ważniejszych arterii komunikacyjnych w północno-wschodniej części województwa śląskiego.

Budowa obwodnicy Myszkowa rozpoczęła się wiosną 2016 roku. Nowa droga zaczyna się rondem w Mrzygłodzie, na ulicy Zawierckiej. Kolejne rondo wybudowano na skrzyżowaniu z drogą 793, a ostatnie, zamykające obwodnicę od strony północnej, powstało na Alei Wolności, w miejscu gdzie kończy się zwarta zabudowa miasta, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Myszkowską.

Budowa obwodnicy objęła także skanalizowane skrzyżowania z ulicą Szpitalną i Wyzwolenia, skrzyżowanie przy pobliskich terenach inwestycyjnych oraz 5 wiaduktów nad istniejącymi drogami.

Cała długość obwodnicy ma standard drogi głównej zawartej w klasie G. Obwodnica to również dopasowana infrastruktura techniczna i urządzenia poprawiające bezpieczeństwo użytkowników drogi.

W ramach inwestycji powstały m.in: chodniki, ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, drogi serwisowe, dwóch miejsc do kontroli pojazdów, elementy systemu odwodnienia, przepusty drogowe.

Obwodnica ma na celu odciążenie centrum Myszkowa od ruchu tranzytowego oraz lepszą komunikację z siecią drogową, powstającą na jej obrzeżach strefy aktywności gospodarczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here