Nowa biblioteka z problemami

0
217

 

W Lublińcu powstaje nowy gmach budynku Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Jego budowa jest już na ukończeniu, a w zasadzie powinna zostać zakończona 30 listopada. Według wcześniejszych zapewnień burmistrza Maniury budynek miał zostać oddany nawet przed jego planowanym ukończeniem. Teraz okazuje się, że mimo kończących się prac, oddanie go do użytku może się przedłużyć. W tym wypadku nie zawinił wykonawca a Tauron.

Burmistrz Maniura przekazał informację, że wykonawca usług związanych z budową Biblioteki poprosił o trzytygodniowe przesunięcie terminu oddania inwestycji. Jak się okazało grupa Tauron, która dostarczać ma do obiektu prąd nie wywiązała się z zadania. Swoje prace w budynku rozpoczęła z pół rocznym opóźnieniem co wiąże się z opóźnieniem zakończenia inwestycji.

Budowa całego obiektu rozpoczęła się w roku 2016. Prace od początku posuwały z problemami. Pierwszy etap inwestycji z przyczyn wykonawcy miał opóźnienie. Nie zakończył on prac w ustalonym terminie, przez co musiał pokryć karę umowną w wysokości ok. 700 tys. zł. . W gmachu biblioteki znajdą się m.in. sala spotkań, wypożyczalnia, archiwum oraz czytelnia. Nowy obiekt biblioteki ma trzy kondygnacje i jest wyposażony w windę. Koszt budowy biblioteki to ponad 10 mln zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here