Strażacy z OSP Kłobuck i OSP Łobodno otrzymali nowy sprzęt

0
258

Strażacy z OSP Kłobuck i OSP Łobodno otrzymali nowy sprzęt ratowniczy, który został zakupiony dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Strażacy z OSP Kłobuck i OSP Łobodno otrzymali nowy sprzęt 1
Fot. UG w Kłobucku

Nowy sprzęt ratowniczy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu gminy Kłobuck został zakupiony z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Do zakupu przyczyniły się także środki finansowe przekazane przez Gminę Kłobuck, dofinansowanie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środki własne.

Zakupione zostały:

  • środki ochrony osobistej (ubrania specjalne, hełmy, rękawice, buty);
  • armatura pożarnicza (węże, prądownice, wytwornica piany, kurtyna wodna, smok ssawny);
  • pozostały sprzęt i wyposażenie: radiotelefon, latarki, zabezpieczenia na kierownicę (stosowane w ratownictwie drogowym), pilarka ratownicza do cięcia materiałów wielowarstwowych, bosaki dielektryczne.
Strażacy z OSP Kłobuck i OSP Łobodno otrzymali nowy sprzęt 2
Fot. UG w Kłobucku

Przekazanie sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP Kłobuck i OSP Łobodno odbyło się 23 lutego 2021 roku w budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku, a całkowity koszt uzyskanej dotacji wyniósł prawie 50 000 złotych.

W przekazaniu udział wzięli Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku st. kpt. Karol Wers, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kłobucku Tomasz Cajler, Prezes OSP Kłobuck Krzysztof Kotkowski, Prezes OSP Łobodno Przemysław Zawada oraz Naczelnik OSP Łobodno Jacek Szczypiór.

Dzięki zakupionemu sprzętowi na pewno poprawi się skuteczność działania jednostek OSP, a co za tym idzie bezpieczeństwo mieszkańców oraz samych strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here