Potrącił 98-latka i uciekł. Po paru dniach wpadł w ręce policji

0
161

Poszukiwany od paru dni sprawca potrącenia starszego mężczyzny w Myszkowie, wpadł w końcu w ręce kryminalnych. Grozi mu nawet 4,5 roku więzienia.

Do zdarzenia doszło 12 lutego 2021 roku. W trakcie patrolu myszkowskich ulic, policjanci z „drogówki” zostali skierowani na ulicę Wolności, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia, miało dojść do potrącenia pieszego.

Jak się okazało, potrącony 98-letni pieszy, mieszkaniec Myszkowa, został przewieziony karetką do szpitala, zanim jeszcze zjawiła się policja. Z ustaleń wynikało, że sprawca udzielił rannemu pierwszej pomocy, a potem oddalił się samochodem z miejsca wypadku, by nie ponieść kary.

Śledczy, wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki, przeprowadzili na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny i zabezpieczyli wszystkie ślady. Kryminalni zaczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy potrącenia. Pierwszym ich krokiem było zabezpieczenie zapisu z kamer monitoringu na potencjalnej trasie przejazdu samochodu oraz ustalenie i przesłuchanie świadków.

Dzięki wnikliwej analizie wszystkich zabezpieczonych śladów i dowodów policjanci ustalili sprawcę. Rano 22 lutego śledczy zatrzymali na mieszkaniu 29-letniego mieszkańca Myszkowa, który był zaskoczony, że wpadli oni na jego trop.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe.

Za popełnione przestępstwo 29-latkowi grozi do 4,5 roku więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here