fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaPolecaneNowy harmonogram szczepień. System otwiera się na kolejne roczniki

Nowy harmonogram szczepień. System otwiera się na kolejne roczniki

Minister Michał Dworczyk, odpowiedzialny na szczepienia przeciwko COVID-19, zapowiedział dzisiaj zmiany w systemie szczepień. Szczepienie Polaków ma przyspieszyć przez otwarcie systemu na kolejne roczniki.

Nowy harmonogram szczepień. System otwiera się na kolejne roczniki 1

Realizujemy plan przyspieszania w drugim kwartale – zapowiedział minister. – Większość dostawców wywiązuje się ze swoich deklaracji i trafia do nas coraz więcej szczepionek. Cały czas nie jest ich wystarczająco, ale na horyzoncie widać moment, gdy będziemy mogli w pełni wykorzystać system.

Nowy harmonogram szczepień. System otwiera się na kolejne roczniki 2

Jak poinformowano, dzisiaj zostanie opublikowane rozporządzenie, które wprowadzi zmianę – w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki dopuszcza się szczepienie osób pow. 18 roku życia. Chodzi o to, aby żadna szczepionka nie została zmarnowana. Oznacza to, że jeśli umówione na dany dzień osoby nie zgłoszą się z różnych względów na szczepienie, preparat będzie można podać innym, dorosłym osobom, bez względu na ich rocznik.

Nowy harmonogram szczepień. System otwiera się na kolejne roczniki 3

Jest to pewne rozluźnienie, związane z etapem Narodowego Programu Szczepień, na którym już się znajdujemy – dodał minister Dworczyk. – 28 kwietnia uruchomimy rejestrację dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej zgłosiły gotowość zaszczepienia się za pośrednictwem formularza – to ponad 400 tys. osób – dodał.

Jak podano na dzisiejszej konferencji prasowej, w Polsce przekroczyliśmy 9 mln szczepień.

(fot. i grafika Twitter Kancelaria Premiera RP)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -