fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowski rower miejski najwcześniej w maju

Częstochowski rower miejski najwcześniej w maju

Z opóźnieniem wystartuje w tym sezonie system Częstochowskiego Roweru Miejskiego.

Centrum Usług Komunalnych, które od tego roku zarządzać będzie miejskimi jednośladami właśnie dopiero ogłosiło przetarg na zarządzanie i kompleksową eksploatację systemu.

Na złożenie ofert CUK czeka do najbliższego poniedziałku. Biorąc pod uwagę fakt, że formalności związane z przetargiem muszą trochę potrwać, na możliwość wypożyczenia miejskich rowerów poczekamy może nawet do drugiej połowy maja.

Informacja o przetargu została opublikowana przez CUK w Biuletynie Zamówień Publicznych wczoraj. Wcześniej mowa była o tym, że rowery miejskie pojawią się w Częstochowie w połowie kwietnia. Terminu tego nie udało się dotrzymać z powodu pandemii.

Przedmiotem Zamówienia jest „Zarządzanie i kompleksowa eksploatacja systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego (CRM 2.0)”. Chodzi o obsługę Systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego, który składa się z 23 stacji oraz 200 rowerów i 15 jednośladów zapasowych.

Wybrana firma ma uruchomić system CRM w taki sposób, aby każdy uprawniony klient mógł z niego korzystać przez całą dobę w okresie funkcjonowania „wypożyczalni”, a więc mógł wypożyczyć i zwrócić rower według obowiązującej taryfy. Wybrana w drodze przetargu administrator systemu ma się zająć zarówno samymi rowerami (ich relokacją, konserwacją), ale także utrzymaniem mobilnej aplikacji umożliwiającej wypożyczenie jednośladów i obsługą strony internetowej systemu.

Zgodnie z informacją zawartą w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwycięzca postępowania przetargowego ma być w pełni gotowy do startu systemu w ciągu 21 dni od podpisania umowy.

(fot. UM Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -