fbpx
Strona głównaWiadomości"Barwy liryki chóralnej". Filharmonia Częstochowska zaprasza na "Czwartkowy wieczór z Chórem online"

“Barwy liryki chóralnej”. Filharmonia Częstochowska zaprasza na “Czwartkowy wieczór z Chórem online”

W czwartkowy wieczór Filharmonia Częstochowska za pośrednictwem swojego kanału YouTube zaprasza melomanów na koncert “Barwy liryki chóralnej”.

W dobie pandemii częstochowscy melomani nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w żadnych koncertach organizowanych w Filharmonii Częstochowskiej. Tęsknią nie tylko za koncertami z udziałem symfoników, ale i Chóru Filharmonii Częstochowskiej “Collegium Cantorum”. Pod przewodnictwem Jerzego Siadlaka zapraszał on publiczność na “Czwartkowe wieczory z chórem”.

Dziś spotkania na żywo nie są możliwe, Filharmonia Częstochowska dba jednak,by mieszkańcy nie tracili kontaktu z ulubionymi cyklami. Zachęca ich do tego, by wygodnie rozsiedli się w domowych wnętrzach, a w koncertach uczestniczyli wirtualnie.

"Barwy liryki chóralnej". Filharmonia Częstochowska zaprasza na "Czwartkowy wieczór z Chórem online" 1
“Barwy liryki chóralnej” (fot. Agnieszka Małasiewicz/Filharmonia Częstochowska)

Najbliższa taka okazja nadarzy się w czwartek 22 kwietnia. O godz. 19 na kanale YouTube instytucji (można go znaleźć TUTAJ) rozpocznie się koncert “Barwy liryki chóralnej”.

-Wiedeńska klasyka Haydna, niemiecki romantyzm Brahmsa, francuska harmonia Fauré’go i dekadentyzm Hugo Wolfa. Liryka chóralna na ma wiele zjawiskowych odcieni. Jej barwy odkryją przed Państwem: Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka oraz pianista Maciej Zagórski. Program złożony jest z najpiękniejszych pieśni chóralnych stworzonych do słów wielkich europejskich poetów: Johanna Wofganga Goethe’go, Victora Hugo, Christiana Fürchtegott Gellerta, Georga Friedricha Daumera czy Hermana Allmersa.
Nowe życie w wybitne wiersze tchnęli swoją muzyką królowie europejskiej kompozycji: najstarszy z klasyków wiedeńskich Haydn, genialny Brahms, mistrz małych form Fauré i jeden z najwybitniejszych twórców pieśni Hugo Wolf – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Więcej informacji na stronie: www.filharmonia.com.pl

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -