Mistrzostwa Europy Nordic Walking. Częstochowianie wracają z dwoma brązowymi medalami!

W miniony weekend (8-9 lipca) na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Europy w Nordic Walking. Częstochowę reprezentowali członkowie Nordic Team zdobywając dwa brązowe medale w sztafecie kobiet i mężczyzn.

W zawodach wzięło udział blisko 700 zawodników ze Starego Kontynentu. Oprócz Polaków, najliczniej reprezentowane były: Ukraina, Francja, Niemcy, Hiszpania Czechy i Włochy. Rywalizowano na czterech dystansach: 5, 10 i 21 km oraz sztafety 4 x 5 km.

Nordic Walking
Mistrzostwa Europy Nordic Walking – Nordic Team Częstochowa

W sobotę, 8 lipca odbyły się starty indywidualne na 5. i 10. kilometrowych odcinkach. Pierwszego dnia członkowie Nordic Team Częstochowa zajmowali w swoich kategoriach wiekowych miejsca tuż za podium. Najmniej lubiane, czwarte miejsca wywalczyli – Zbigniew Szczęśniak (10 km, kat. M60), Daniel Wojtasiński (5 km, kat. M40), Anna Kweczka-Janeczek (5 km, kat. K40), Agnieszka Dybeł (5 km, kat. Kniep.), jako piąty na mecie pojawił się Piotr Paludkiewicz (5 km, kat. M50), zaś szóste miejsca zdobyli Małgorzata Niedźwiecka (5 km, kat. K60) i Jan Machowski (5 km, kat. M70).

Drugiego dnia (9 lipca) rywalizacja odbywała się na dystansie 21 kilometrów oraz w sztafecie kobiet i mężczyzn 4 x 5 km. Niedzielne starty częstochowskiej ekipy okazały się dużo szczęśliwsze, przyniosły bowiem dwa brązowe medale naszych sztafet – damskiej w składzie Renata Leks, Ola Musiał, Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek oraz męskiej w składzie Zbigniew Szczęśniak, Daniel Wojtasiński, Bartłomiej Dębski, Miron Rożynek.

Ponadto w sztafecie mieszanej Polish National Disabled Team, składającej się z osób niepełnosprawnych, wystartowała Agnieszka Dybeł. Sztafeta z naszą zawodniczką w składzie zajęła ósme miejsce wśród mikstów.