fbpx
Strona głównaPolecaneNiszczeje piękny niegdyś budynek, w którym uczyli się częstochowscy studenci

Niszczeje piękny niegdyś budynek, w którym uczyli się częstochowscy studenci

Niszczeje piękny niegdyś budynek, w którym uczyli się częstochowscy studenci. Wzniesiony ponad sto lat temu gmach przy ul. Jasnogórskiej 64 popada w coraz większą ruinę.

Budynek wzniesiono na początku XX wieku. W trakcie odbywającej się w Częstochowie w 1909 roku Wystawy Przemysłu i Rolnictwa służył za hotel.

Po II wojnie ulokowano tam najpierw Liceum Wychowawczyń Przedszkoli, a w początku lat siedemdziesiątych Wyższą Szkołę Nauczycielską, przekształconą później w Wyższą Szkołę Pedagogiczną. Uczelnia wykorzystywała ten obiekt do 2002 roku. Przy ulicy Jasnogórskiej 64 działały: Instytut Pedagogiki i Psychologii Wydziału Pedagogicznego oraz Instytut Plastyki.

WSP opuściło obiekt w sierpniu 2002 roku, gdy władzom uczelni nie udało się porozumieć z właścicielami budynku co do warunków dalszego najmu gmachu.

Od tego czasu budynek stoi niewykorzystany. Piękny niegdyś gmach popada w coraz większą ruinę, a wandali nie odstraszają przed jego dewastowaniem tabliczki umieszczone na płocie, że jest to obiekt prywatny.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here