fbpx
Strona głównaPolecaneSzafa Gra wznawia działalność i zaprasza na słynne już w Częstochowie koktajle

Szafa Gra wznawia działalność i zaprasza na słynne już w Częstochowie koktajle

Od piątku 22 stycznia Szafa Gra (Al. NMP 37) wznawia działalność. Częstochowianie znów skosztują koktajli, autorskich drinków i regionalnych piw.

Szafa Gra mieszcząca się w bramie przy Al.NMP 37 jest jedynym z ulubionych lokali w centrum Częstochowy. Dogodna lokalizacja, dobre miejsce do spotkań, kameralna atmosfera. Miejsce, w którym dobrze się rozmawia. Latem charakteryzuje je tętniący życiem taras i ogródek. Gdy temperatury mniej już rozpieszczają, gwarno robi się zaś w środku. Wnętrze bowiem jest niezwykle klimatyczne, trochę retro, ale z pazurem. Z mieszczącego się na dole baru na piętro wiodą schody, ściany wzdłuż nich zdobią płyty winylowe (kolekcja cieszy oczy gości, którzy dostrzegą tam wiele muzycznych ciekawostek).

Taki obraz charakteryzował Szafę Gra przed pandemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami. Teraz, gdy działalność lokali gastronomicznych jest ograniczona do serwowania dań na wynos, klimatyczny pub stoi zamknięty.

Szafa Gra wznawia działalność i zaprasza na słynne już w Częstochowie koktajle 1
Specjały z menu Szafa Gra (archiwum lokalu)

– „Z gwarnej i zabieganej II Alei w zaciszny zakątek, bliżej nieba (…) – tak przed laty lokal opisał jeden ze stałych gości. Słowa te „zaciszny kątek”, stały się zbyt prawdziwe… Nasza działalność nie została ograniczona, została zamknięta, ze względu na asortyment, który uniemożliwia działalność lokalu na wynos. Tym samym pozbawiając środków do życia ludzi, którzy tworzą to miejsce od lat – zaznaczają właściciele lokalu.

Zapadła więc bardzo trudna decyzja, by mimo obostrzeń rządowych, otworzyć lokal. -To nie bunt, to ostatnia szansa, by przetrwać. Nie stracić dorobku kilkuletniej ciężkiej pracy i uratować jeszcze jakieś miejsca pracy. Boimy się jak każdy, ale nie mamy innego wyjścia- pomoc rządowa, niestety nie jest dla wszystkich przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii – wyjaśniają właściciele Szafa Gra.

Szafa Gra wznawia działalność i zaprasza na słynne już w Częstochowie koktajle 2
Specjały z menu Szafa Gra (archiwum lokalu)

W efekcie lokal wznowi działalność od piątku 22 stycznia. Karta menu została zmieniona i okrojona, dostosowana do panujących zaleceń, tak aby zminimalizować niebezpieczeństwo. Wielbiciele pubu nadal będą mieli okazję delektować się słynnymi już w Częstochowie koktajlami, grzańcami oraz wyśmienitą kawą – Goppion Cafe. – Nie napijecie się jej w żadnym innym częstochowskim lokalu) – zapewnia Szafa Gra.

Menu lokalu słynie zaś z bogatą ofertą autorskich drinków oraz piw regionalnych. -Karta zmienia się sezonowo, a każda zawarta w niej pozycja jest tworzona przez załogę. Oprócz koktajli szczególnie polecamy rozgrzewające herbaty, niesamowite grzańce i jedyne w swoim rodzaju lemoniady na gorąco – zachęcają właściciele.

Szafa Gra wznawia działalność i zaprasza na słynne już w Częstochowie koktajle 3
Jeden z koncertów organizowanych w lokalu Szafa Gra (archiwum lokalu)

Przy okazji warto dodać, że Szafa Gra zasłynęła nie tylko jako pub, ale również jako miejsce wielu koncertów oraz letnich imprez na świeżym powietrzu. Gościli tu m.in. Chłopcy z Placu Broni, Pudelsi, Sztywny Pal Azji.

– A wieczór kubański, który odbył się w dwóch odsłonach nasi goście zapamiętali na długo… – wspominają zagadkowo właściciele. – Mamy nadzieję, że walka o przetrwanie pozwoli nam nadal brać udział w takich częstochowskich kulturalnych wydarzeniach. A ludzie którzy bywają u nas teraz, kiedyś z  sentymentem będą wspominać Szafę, tak jak obecnie wspominają „Pod Gruszą”,  lokal który funkcjonował w tym miejscu już przed kilkudziesięciu laty – dodają.

Więcej o lokalu można przeczytać na stronie www.facebook.com/Pub-Szafa-Gra

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here