Zacięte spotkania Częstochowianki z Karpatami Krosno

Niespodziewanie aż pięć setów trwał sobotni mecz Częstochowianki z przedostatnimi w tabeli 1 ligi kobiet Karpatami Krosno. Częstochowianki przegrywały już 0:2, ale potrafiły zmobilizować się i wygrać 3:2.

Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha źle weszły w mecz. Przegrały niespodziewanie pierwszego i drugiego seta. Po dwóch setach Karpaty prowadziły 2:0 i zanosiło się na niespodziankę. Na szczęście częstochowskie siatkarki potrafiły się zmobilizować i odwrócić losy meczu. Częstochowianki doprowadziły do tie-breaka, który był bardzo zacięty. Ostatecznie częstochowskie siatkarki wygrały 16:14 i cały mecz 3:2.

Po sobotniej wygranej z Karpatami Częstochowianka wzbogaciła się o 2 punkty. 1 punkty odjechał do Krosna.

KS Częstochowianka Częstochowa – Karpaty Krosno 3:2 (19:25, 22:25, 25:23, 25:18, 16:14)