fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneNietrzeźwy jechał na rowerze. Kosztowało go to 2,5 tysiąca złotych

Nietrzeźwy jechał na rowerze. Kosztowało go to 2,5 tysiąca złotych

W Poraju, na ulicy Armii Krajowej policjanci z myszkowskiej drogówki zatrzymani nietrzeźwego 50-latka. Mężczyzna jechał na rowerze. Ta jazda będzie go teraz kosztować 2,5 tysiąca złotych.

Myszkowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Armii Krajowej w Poraju zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że 50-latek miał w swoim organizmie 1.5 promila. Za nieodpowiedzialne zachowanie rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Przypominamy, że od 1 stycznia zmienił się taryfikator wykroczeń w ruchu drogowym, a wysokość mandatów za niektóre wykroczenia drogowe znacząco wzrosła.

– Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych – informuje Komenda Powiatowe Policji w Myszkowie. – Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -