fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywka"Czwartek z dokumentem", czyli nowy cykl w częstochowskim OKF

„Czwartek z dokumentem”, czyli nowy cykl w częstochowskim OKF

W czwartek, 27 stycznia częstochowski OKF inauguruje nowy cykl. Będzie prezentował widzom filmy dokumentalne.

27 stycznia OKF – Kino Studyjne „Iluzja” inauguruje cykl „Czwartek z dokumentem”. Inauguruje go „Tysiące małych ran”. Dokument pokazujący prezydenta Filipin Rodrigo Duterte, który używa mediów społecznościowych, aby na korzyść swojego reżimu szerzyć dezinformację w społeczeństwie wyświetlony zostanie o godz. 18.30.

OKF już od wielu lat, a w zasadzie od początku istnienia, czyli od 1989 r., promuje dokumenty, doceniane przez widzów na całym świecie i nagradzane na festiwalach. -Kino dokumentalne już od dawna przeżywa swój renesans. Dokument wraca do kin, pojedyncze filmy znajdują się w normalnej dystrybucji kinowej i co najważniejsze – przyciągają widzów. Film dokumentalny dostarcza bowiem czegoś więcej niż tylko estetycznego przeżycia. Daje poczucie obcowania z prawdą i prawdziwym życiem. Paradoksalnie, w dobie serwisów internetowych i telewizji błyskawicznie informujących o każdym wydarzeniu na świecie, jest w wielu ludziach potrzeba nie tylko posiadania informacji, ale też rozumienia, patrzenia głęboko i jednocześnie szeroko. Takim narzędziem poznawania i rozumienia świata jest dokument – zaznacza Małgorzata Stasikowska-Lis z Kina Studyjnego „Iluzja”.

Kino planuje cyklicznie, w najbliższe czwartki, pokazywać na ekranie najlepsze dokumenty z ostatnich miesięcy, mówiące o ważnych i pilnych problemach współczesnego świata, próbujące opisać i zrozumieć świat oraz pełną kontrastów rzeczywistość XXI. – Będą to poruszające filmy, które otwierają  oczy na nowe światy, ukazują perspektywę kondycji człowieka, a także obrazy o tematyce ekologicznej czy opowiadające o prawach człowieka, które uciekają od ugrzecznionej politycznej poprawności – zapewnia Stasikowska-Lis.

Jeśli okaże się, że dokumenty mają swoją stałą i wierna publiczność, cykl będzie kontynuowany także marcu. – Pokazy będą szansą dla częstochowskiej publiczności na zetkniecie się z najnowszymi trendami w sztuce dokumentu, i – mam nadzieję – odpowiedzą na potrzeby widzów zainteresowanych szeroko pojętą tematyką społeczną, sprawami międzynarodowymi i problematyką globalną – dodaje Małgorzata Stasikowska-Lis.

Bilety na seans kosztują 17 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Szczegóły: www.okf.czest.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -